سکه در قله قیمتی دو سال اخیر

سکه در قله قیمتی دو سال اخیر رییس اتحادیه طلا و جواهر از افزایش قیمت طلا و سکه در پی تأثیر بازار جهانی که ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپاست، خبر داد و گفت: قیمت فعلی سکه، بالا‌ترین نرخ در دو سال اخیر است و طلای ۱۸ عیار نیز برای اولین بار در سال […]

سکه در قله قیمتی دو سال اخیر

رییس اتحادیه طلا و جواهر از افزایش قیمت طلا و سکه در پی تأثیر بازار جهانی که ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپاست، خبر داد و گفت: قیمت فعلی سکه، بالا‌ترین نرخ در دو سال اخیر است و طلای ۱۸ عیار نیز برای اولین بار در سال جاری به بیش از ۱۰۷ هزار تومان رسیده است.

به گزارش ایسنا، محمد کشتی آرای، با اشاره به موضوع همه‌پرسی برگزار شده در انگلیس که منجر به خروج این کشور از اتحادیه اروپا شد، در رابطه با تأثیرات این اتفاق بر بازار جهانی طلا اظهار کرد: پس از اعلام نتیجه همه‌پرسی، به بازار طلای جهانی شوک وارد و با افزایش ۸ درصدی قیمت مواجه شد.

وی ادامه داد: بسیاری از بازار‌ها بلافاصله دچار نوسان شدند و در ابتدای کار شرایط هیجانی داشته‌اند، اما به مرور به ثبات نسبی رسیدند. چهارشنبه هفته‌گذشته قیمت هر اونس طلای جهانی ۱۲۶۵ دلار بود که پس از رفراندوم به ۱۳۵۴ دلار رسید و در نهایت به ۱۳۱۵ دلار کاهش یافت تا بازارهای جهانی تعدیل شود.

کشتی‌آرای درمورد پیش‌بینی‌‌ها از بازار طلا و سکه در هفته جاری عنوان کرد: هنوز اثرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بر بازار طلا مشخص نیست و علاوه بر این، هنوز تحلیل‌های این اتفاق روی بورس و شاخص‌های اقتصادی مشخص نشده است.

 

وی در خصوص میزان دادوستد‌ها پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا افزود: در حال حاضر تمامی دادوستد‌ها با احتیاط انجام می‌شود و تمامی معامله‌گران کار خود را با احتیاط پیش می‌برند، چرا که تا روز دوشنبه تبعات این اتفاق مشخص نیست و از روز سه‌شنبه می‌توان پیش‌بینی‌های لازم را در خصوص بازارهای جهانی طلا و مسیر حرکت آن اعلام کرد.