شروط بخش خصوصی برای حضور در ۱۵ مناقصه نفتی

  عضو هیأت مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی از شروط بخش خصوصی برای حضور در مناقصات سال آینده بخش نفت خبر داد. احمد صرامی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز، در خصوص برخی صحبت‌ها مبنی بر انجام ۱۵ مناقصه نفتی در سال آینده، عنوان‌ کرد: با توجه به صحبت‌هایی که همزمان با قراردادهای نفتی به میان آمده […]

 

عضو هیأت مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی از شروط بخش خصوصی برای حضور در مناقصات سال آینده بخش نفت خبر داد.

احمد صرامی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز، در خصوص برخی صحبت‌ها مبنی بر انجام ۱۵ مناقصه نفتی در سال آینده، عنوان‌ کرد: با توجه به صحبت‌هایی که همزمان با قراردادهای نفتی به میان آمده است، هم حضور بخش خصوصی را در این مناقصات خواهیم داشت و هم سرمایه‌گذار خارجی که قطعاً حضورش می‌تواند با مشارکت داخلی‌ها باشد.

وی ادامه ‌داد: البته در این رابطه هنوز سازوکار مشخصی بیان نشده و فعلاً مناقصات براساس روال سال‌های قبل خواهد بود. هرچند که معتقدم باید این روال بازبینی شود، چرا که بعد از اجرایی شدن برجام، شرایط ایران به کلی تغییر کرده است.

صرامی در خصوص حضور بخش خصوصی در این مناقصات تأکید ‌کرد: به طور قطع بخش خصوصی هم می‌تواند در این رابطه حضوری فعال داشته باشد اما وقتی که شرایط برای همه مبهم است، بخش خصوصی نیز برای آمدن با ابهام مواجه است. برهمین اساس اگر موانع برداشته و شرایط شفاف شود این بخش نیز می‌تواند حضور داشته باشد.

 

عضو هیأت مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی در عین حال به لزوم تک نرخی شدن ارز به عنوان یکی از انگیزه‌های بخش خصوصی برای حضور در چنین مناقصاتی یاد کرد و گفت: قطعاً بخش خصوصی با چنین شرایطی رغبت بیش‌تری برای ورود خواهد داشت.