ماشین‌آلات دسته دوم چینی مهمان نساجی ایران

ماشین‌آلات دسته دوم چینی مهمان نساجی ایران رییس اتحادیه بنکداران پارچه گفت‌: استفاده از ماشین‌آلات دسته دوم چینی در صنعت نساجی هزینه تمام شده را دو برابر کرده است. امیر صدیقی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما نبود نقدینگی و تسهیلات با نرخ بالا را علت استفاده از این دستگاه دانست و اظهارکرد: استفاده […]

ماشین‌آلات دسته دوم چینی مهمان نساجی ایران

رییس اتحادیه بنکداران پارچه گفت‌: استفاده از ماشین‌آلات دسته دوم چینی در صنعت نساجی هزینه تمام شده را دو برابر کرده است.

امیر صدیقی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما نبود نقدینگی و تسهیلات با نرخ بالا را علت استفاده از این دستگاه دانست و اظهارکرد: استفاده از این دستگاه‌ها در صنایع نساجی سبب کاهش کیفیت تولید و افزایش هزینه شده است.

وی با اشاره به اثرگذاری توسعه صنعت نساجی در رشد اقتصادی کشور‌ها تصریح‌کرد: بالا بودن قیمت و کیفیت پایین تولید از عوامل اصلی افزایش قاچاق به کشور است.

صدیقی‌نژاد نرخ تولید نساجی را در کشور سبب ایجاد تورم ۷۰ تا ۸۰ درصدی در این حوزه اعلام کرد و گفت: سرانه مصرف پارچه در کشور ۲۰ تا ۲۵ متر معادل دو میلیارد متر پارچه در سال است.

رییس اتحادیه بنکداران فعالیت فعلی این صنف را وابسته به نسیه‌فروشی دانست و افزود: سالانه ۲۰ تا ۳۰ درصد چک‌های صادر شده در این صنعت سوخت می‌شود که این رقم به معنای از بین رفتن ۳۰ درصد سرمایه فعالان این بخش است.

وی با اشاره به این‌که قانون چک در کشور مانع از احقاق حقوق اصناف است، ادامه داد: برای وصول چک‌های مدت‌دار از طریق دادگاه‌ها  ۶تا یک سال زمان نیاز است که این روند سبب تغییر کاربری پارچه فروشی و افزایش قاچاق پوشاک در کشور شده است.

 

صدیقی‌نژاد، صنعت نساجی را رو به نابودی اعلام کرد و گفت: سود بانکی در کشورهایی که مالیات بر ارزش دریافت می‌کنند معادل ۳تا ۵ درصد و در ایران ۲۰ درصد است که این روند رکود در صنعت نساجی را به دنبال داشته است.