فرصتی برای شرکت‌هایی که دنبال بازار ایران باشند، مهیا نمی‌شود

معظمی فرصتی برای شرکت‌هایی که دنبال بازار ایران باشند، مهیا نمی‌شود معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به شرکت‌های خارجی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری با فن‌آوری‌های نو خوشامد می‌گوییم اما فرصتی برای شرکت‌های خارجی که پس از تحریم فقط دنبال بازار ایران باشند، مهیا نخواهد شد. به گزارش ایسنا، منصور معظمی با اشاره به این‌که […]

معظمی

فرصتی برای شرکت‌هایی که دنبال بازار ایران باشند، مهیا نمی‌شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به شرکت‌های خارجی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری با فن‌آوری‌های نو خوشامد می‌گوییم اما فرصتی برای شرکت‌های خارجی که پس از تحریم فقط دنبال بازار ایران باشند، مهیا نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، منصور معظمی با اشاره به این‌که در بخش صنعت معدن و تجارت مزیت‌های قابل توجهی وجود دارد و پس از برجام نیز فرصت‌های قابل توجهی ایجاد شده است، اظهارکرد: تلاش می‌کنیم با به‌کارگیری این پتانسیل‌‌ها ارزش افزوده و تولید کشور را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: دستیابی به فن‌آوری‌های روز و سرمایه از اولویت‌های دولت در بخش صنعت است و به شرکت‌های خارجی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری با فن‌آوری‌های نو هستند، خوشامد می‌گوییم اما به هیچ وجه بازار کشور بر روی واردات محصولات ساخته شده بازنخواهد شد و این فرصت برای شرکت‌های خارجی که فقط دنبال بازار ایران باشند بعد از تحریم مهیا نخواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: محصولات پتروشیمی نباید از طریق بورس توزیع شود بلکه این کار باید مستقیماً از طریق تولیدکننده و توزیع‌کننده انجام شود.

معظمی اضافه کرد: در راستای حرکت بیش‌تر و افزایش تولید در واحدهای تولیدی شهرستان گلپایگان و بررسی مشکلات به این شهر آمدیم و خوشبختانه جلسه خوبی پیرامون این موضوع برگزار شد و که امیدواریم نتیجه آن رضایتمندی باشد و بتوانیم بخشی از دغدغه‌های به حق مردم را رفع کنیم.

 

وی با اشاره به مجموعه سایپا در گلپایگان خاطرنشان‌کرد: سایپا مسؤول تولید است و انتظارمان از سایپا در گلپایگان، توسعه است و درخواستی هم که از مدیران شرکت سایپا دارم این است که در گلپایگان ظرفیت‌ها را توسعه دهند، همچنین با سیاست‌هایی که سایپا در حال دنبال کردن آن است امیدواریم بخشی از دغدغه‌ها در چند ماهه آینده حل شود.