هشدار یک اقتصاددان به ایجاد تفکر محافظه‌کاری در اقتصاد ایران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است اگر تفکر محافظه‌کاری در ایران حاکم شود، قطعاً ما عقبگرد خواهیم داشت و مشکلات اقتصادی روزبه‌روز بیش‌تر می‌شود. مهدی پازوکی در گفت‌وگو با خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که با توجه به رفت ‌و آمد سرمایه‌گذاران خارجی، نباید مراقب ایجاد رانت در این حوزه بود، اظهار‌داشت: ‌هر کسی […]

 

یک کارشناس اقتصادی معتقد است اگر تفکر محافظه‌کاری در ایران حاکم شود، قطعاً ما عقبگرد خواهیم داشت و مشکلات اقتصادی روزبه‌روز بیش‌تر می‌شود.

مهدی پازوکی در گفت‌وگو با خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که با توجه به رفت ‌و آمد سرمایه‌گذاران خارجی، نباید مراقب ایجاد رانت در این حوزه بود، اظهار‌داشت: ‌هر کسی برای سرمایه‌گذاری آزاد است و ما باید به سرمایه‌گذاری در کشور کمک کنیم.

وی با بیان این‌که سرمایه‌گذار همین‌طوری حاضر به سرمایه‌گذاری در کشور نیست، افزود: ‌در ایران مجموعه حکومت و قوای سه‌گانه نباید اجازه ورود تفکر تندروهای محافظه‌کار را به اقتصاد دهند، چون تجربه نشان داده که هیچ‌گاه محافظه‌کاران دنبال منافع ملی ایران نیستند.

این کارشناس اقتصادی تصریح‌کرد: ‌محافظه‌کاران همواره به فکر عقبگرد هستند و روش‌هایشان آزمون و خطاست و اصلا علم را قبول ندارند.

پازوکی تأکید‌ کرد: ‌اگر تفکر محافظه‌کاری در ایران حاکم شود، قطعاً ما عقبگرد خواهیم داشت و مشکلات اقتصادی روز به‌روز بیش‌تر می‌شود.

 

وی خاطرنشان ‌کرد: ‌اما اگر تفکر عقلانیت اقتصادی و تفکر کارشناسی و علمی در نظام تصمیم‌گیری کشور حاکم شود، آینده اقتصادی ایران را خوب می‌بینم.