سقوط دو دلاری نفت، پس‌لرزه رای تاریخی انگلیس

سقوط دو دلاری نفت، پس‌لرزه رای تاریخی انگلیس تصمیم انگلستان برای خروج از اتحادیه اروپا و رشد ارزش دلار سبب شد قیمت نفت کاهش یابد. به گزارش ایسنا، قیمت نفت از آغاز معاملات روز جمعه کاهش یافت، زیرا تصمیم انگلستان برای خروج از اتحادیه اروپا، معامله‌گران را نسبت به سرمایه‌گذاری در بازارهای کالا محتاط کرد […]

سقوط دو دلاری نفت، پس‌لرزه رای تاریخی انگلیس

تصمیم انگلستان برای خروج از اتحادیه اروپا و رشد ارزش دلار سبب شد قیمت نفت کاهش یابد.

به گزارش ایسنا، قیمت نفت از آغاز معاملات روز جمعه کاهش یافت، زیرا تصمیم انگلستان برای خروج از اتحادیه اروپا، معامله‌گران را نسبت به سرمایه‌گذاری در بازارهای کالا محتاط کرد و آنان رو به سوی خرید دلار سوق داد.

پس از اعلام تصمیم دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلستان، برای استعفا، ارزش پوند انگلستان به پایین‌‌ترین حد خود در ٣١ سال اخیر رسید و ارزش دلار آمریکا افزایش یافت.

با توجه به قیمت‌گذاری نفت به دلار، افزایش ارزش این ارز سبب می‌شود خرید نفت برای دارندگان ارزهای دیگر گران‌تر تمام شود و مطلوبیت نفت خام کاهش یابد.

در پایان معاملات جمعه، قیمت هر بشکه نفت خام برنت با دو دلار و ٥٠ سنت سنت افت، در سطح ٤٨ دلار و ٤١ سنت تثبیت شد.

قیمت هر بشکه نفت خام دبلیو‌تی‌ای آمریکا نیز دو دلار و ٤٧ سنت کاهش یافت و به ٤٧ دلار و ٦٤ سنت برای هر بشکه رسید.

 

دامنیک چیرچیرلا، از شریکان مؤسسه انرژی منیجمنت، درباره خروج انگلستان از اتحادیه اروپا گفت: این یک رویداد تاریخی است که نمی‌توان آن را به آسانی نادیده گرفت، اما بحران کنونی بازار برای دوره‌ای طولانی ادامه نخواهد یافت.