راه‌اندازی فاز ۲۱ پارس جنوبی در تابستان ۹۵

راه‌اندازی فاز ۲۱ پارس جنوبی در تابستان ۹۵ با بارگیری سکوی ۲۷۰۰ تنی فاز ۲۱ پارس جنوبی به گفته مسؤولان شرکت ملی نفت این فاز تا پایان تابستان سال ۹۵ به بهره‌برداری برسد. به گزارش فارس بارگیری سکوی ٢٧٠٠ تنی فاز ٢١ آغاز شد و قرار است به فاز ۲۱ پارس جنوبی منتقل و در […]

راه‌اندازی فاز ۲۱ پارس جنوبی در تابستان ۹۵

با بارگیری سکوی ۲۷۰۰ تنی فاز ۲۱ پارس جنوبی به گفته مسؤولان شرکت ملی نفت این فاز تا پایان تابستان سال ۹۵ به بهره‌برداری برسد.

به گزارش فارس بارگیری سکوی ٢٧٠٠ تنی فاز ٢١ آغاز شد و قرار است به فاز ۲۱ پارس جنوبی منتقل و در محل خود نصب شود.

عملیات حفاری فازهای۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی پس از گذشت ۳ سال با حفاری حدود ۹۲ هزار متر سرانجام روز ۲۰ خرداد به پایان رسید. به‌طوری که هم اکنون ۱۵ حلقه چاه این پروژه کاملاً آماده تولید است و ۷ حلقه نیز در مرحله تکمیل قرار دارند.

متخصصان شرکت اویک، پیش‌بینی میکنند عملیات مشبک کاری، اسیدزنی و تمیزکاری چاه‌های باقی‌مانده هفته پایانی تیرماه در فاز ۲۱ و شهریور ۹۵ در فاز ۲۰ به پایان برسد.

این گزارش حاکی است مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت ایران پیشتر گفته بود روند پیشرفت فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی به گونه‌ای است که اگر با همین سرعت و دقت ادامه داشته باشد، تابستان سال ۹۵ شاهد راه‌اندازی پالایشگاه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی خواهیم بود و براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان دولت یازدهم همه فازهای پارس جنوبی تعیین تکلیف می‌شوند.

 

هدف از توسعه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تأمین روزانه ٥٠ میلیون مترمکعب گاز تصفیه ‌شده برای مصارف داخلی است که با راه‌اندازی این فاز سالانه یک میلیون تن گاز اتان قابل مصرف در صنایع پتروشیمی، بیش از یک میلیون تن گاز مایع برای صادرات، روزانه ٧٥٠٠٠ بشکه میعانات گازی و روزانه ٤٠٠ تن گوگرد تولید خواهد شد.