افزایش تولید نفت ایران در خلیج‌فارس

افزایش تولید نفت ایران در خلیج‌فارس  یک مقام مسؤول اعلام کرد: با تعمیر چاه‌های جدید دریایی، ظرفیت تولید نفت خام ایران در غرب خلیج‌فارس روزانه ۶هزار بشکه افزایش یافت. به گزارش مهر، در ادامه سیاست افزایش تولید و صادرات نفت خام ایران در دوران پساتحریم، ظرفیت تولید نفت خام ایران در خلیج‌فارس با تعمیر و […]

افزایش تولید نفت ایران در خلیج‌فارس

 یک مقام مسؤول اعلام کرد: با تعمیر چاه‌های جدید دریایی، ظرفیت تولید نفت خام ایران در غرب خلیج‌فارس روزانه ۶هزار بشکه افزایش یافت.

به گزارش مهر، در ادامه سیاست افزایش تولید و صادرات نفت خام ایران در دوران پساتحریم، ظرفیت تولید نفت خام ایران در خلیج‌فارس با تعمیر و حفاری چاه‌های جدید حدود ۶ هزار بشکه در روز افزایش یافت.

در دوران پساتحریم، یک پروژه ۳ مرحله‌ای به منظور افزایش ظرفیت تولید نفت خام در خلیج‌فارس تعریف شده به‌طوری‌که در مرحله اول در مرحله اول با اجرای طرح‌های ضربتی، تولید روزانه نفت خام ایران در خلیج‌فارس ۳۲ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.

علاوه بر این در مرحله دوم طرح میان مدت تولید نفت در خلیج‌فارس افزایش ۱۳۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت خام و در مرحله سوم و بلند مدت افزایش ظرفیت تولید نفت به بیش از ۸۰۰ هزار بشکه در دستور کار شرکت نفت فلات قاره ایران قرار گرفته است.

عباس رجب‌خانی، رییس منطقه عملیاتی منطقه بهرگان در شرکت نفت فلات قاره با اشاره به افزایش ۶ هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران در غرب خلیج‌فارس، گفت: علاوه بر این یک چاه جدید و خط لوله سکوی میدان نفتی سروش هم هفته گذشته در مدار بهره‌برداری دوباره قرار گرفته است.

 

پیش از اعمال تحریم‌ها، رکورد تولید روزانه ۸۱۰ هزار بشکه نفت خام و رکورد تولید متوسط سالانه ۷۲۴ هزار بشکه نفت در منطقه خلیج‌فارس به ثبت رسیده بود که برای تحقق اهداف افزایش تولید نفت در منطقه خلیج‌فارس افزایش ضریب بازیافت، اجرای طرح‌های تولید ثانویه و جبران کاهش افت طبیعی تولید نفت به عنوان ۳ سناریوی عملیاتی در دستور کار قرار گرفته است.