تلگرام با FBI همکاری می‌کند!

تلگرام با FBI همکاری می‌کند! کارشناسان امنیتی، امنیت تلگرام را نقض و این پیام رسان را به هم‌‌‌دستی با اف‌بی‌آی متهم کردند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از Gizmodo؛ همه بر این باورند تلگرام پیام‌رسان امنی است، اما این‌گونه نیست. کارشناسان رمزنگاری و امنیتی در مصاحبه با خبرنگار Gismodo اعتراف کردند تلگرام از […]

تلگرام با FBI همکاری می‌کند!

کارشناسان امنیتی، امنیت تلگرام را نقض و این پیام رسان را به هم‌‌‌دستی با اف‌بی‌آی متهم کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از Gizmodo؛ همه بر این باورند تلگرام پیام‌رسان امنی است، اما این‌گونه نیست.

کارشناسان رمزنگاری و امنیتی در مصاحبه با خبرنگار Gismodo اعتراف کردند تلگرام از نظر امنیتی مشکلات زیادی دارد و آنطور که ادعا می‌کند نتوانسته پیام‌رسان امن و غیرقابل نفوذی را به‌کاربران ارایه دهد.

یکی از مشکلات تلگرام این است که چت‌ها را به صورت پیش فرض یا «دیفالت» رمزنگاری نمی‌کند؛ موضوعی که FBI(پلیس فدرال آمریکا) به شدت از آن حمایت می‌کند. به گفته یکی از این متخصصان روزانه تعداد زیادی از کاربران تصور می‌کنند که به صورت مخفی با یکدیگر در حال برقراری ارتباط هستند، در حالی که این طور نیست.

کریستوفر سوفیان، مدیر ارشد و تحلیلگر امور مربوط به تکنولوژی در این باره می‌گوید: تلگرام، تمام آن چیزی را که دولت می‌خواهد اجرا کرده است. اگرچه آن‌ها ادعا می‌کنند که این پیام‌رسان اطلاعات کاربران را به صورت صد در صد مخفی نگه می‌دارد، ولی این ویژگی به صورت پیش فرض فعال نیست.

 

هیچ دلیل قابل توجیهی برای رمزگذاری کردن(encryption) پیام‌ها به صورت پیش فرض وجود ندارد، به خصوص برای پیام رسانی که اسم خود را «امن ترین» پیام‌رسان جهان نامیده است.