زنده نگه‌داشتن شخصیت انسان‌ها تا ابد!

زنده نگه‌داشتن شخصیت انسان‌ها تا ابد! دانشمندان معتقدند که می‌توان با فن‌آوری موجود و با تکنیک انتقال حافظه به فضای دیجیتال، برای همیشه شخصیت انسان‌ها را زنده نگه داشت. به گزارش تابناک،در این فن‌آوری با انتقال کامل اطلاعات موجود در مغز مثل حافظه و شخصیت، برای همیشه یک انسان مجازی با فن‌آوری واقعیت مجازی به […]

زنده نگه‌داشتن شخصیت انسان‌ها تا ابد!

دانشمندان معتقدند که می‌توان با فن‌آوری موجود و با تکنیک انتقال حافظه به فضای دیجیتال، برای همیشه شخصیت انسان‌ها را زنده نگه داشت.

به گزارش تابناک،در این فن‌آوری با انتقال کامل اطلاعات موجود در مغز مثل حافظه و شخصیت، برای همیشه یک انسان مجازی با فن‌آوری واقعیت مجازی به تصویر کشیده می‌شود.

دانشمندان معتقدند که با پیشرفت‌های حاصل شده در فن‌آوری تصویرسازی هولوگرام می‌توان صورت مردگان را به همراه صدا به صورت ۳‌بعدی نیز مشاهده کرد.

پروفسور میچیو کاکو، فیزیکدان مشهور ژاپنی-آمریکایی معتقد است که فن‌آوری دنیای فناناپذیر به زودی رنگ واقعیت می‌گیرد. با استفاده از این فن‌آوری می‌توان برای همیشه شخصیت انسان را زنده نگه‌داشت و همیشه با عزیزان مرده صحبت کرد.

کاکو معتقد است که با انتقال کامل اطلاعات شخصیتی، خاطرات مشترک، لهجه و تن صدا به فضای مجازی می‌توان برای همیشه با کسانی که از دنیا رفته‌اند، صحبت کرد.

کاکو که پیشتر با ارایه نظریه فیزیکی در مورد دنیاهای موازی به شهرت رسیده بود، اکنون با ارایه جزییات نظریه صحبت با مردگان دوباره جنجالی در دنیای علم برپا کرده است.

در آخرین کتاب کاکو با عنوان «آینده ذهن» آمده است که بشر حداکثر تا اواخر قرن جاری میلادی به فن‌آوری انتقال کامل اطلاعات حافظه به فضای مجازی دست می‌یابد.

وی در مصاحبه با خبرگزاری میل‌آنلاین اظهار کرد: رسیدن به فن‌آوری دنیای فناناپذیر یک‌جا اتفاق نمی‌افتد، بلکه این فن‌آوری مانند سایر علوم بشر به صورت مرحله‌ای معرفی شده و پیشرفت می‌کند.

وی معتقد است که اولین و نزدیک‌‌ترین مرحله نمود این فن‌آوری، امکان انتقال خاطرات خوشایند بین ذهن افراد است. در نظر بگیرید دوست شما به تعطیلات رفته و خاطرات خوشایند خود را بر روی لوح فشرده برای شما ارسال می‌کند، حال شما می‌توانید با انتقال این اطلاعات به حافظه خود، تجربیات خوشایند دوست خود در سفر را دوباره تجربه کنید.

 

با این‌که نظریات کاکو تا حدی شبیه فیلم‌های علمی تخیلی است، اما با در نظر گرفتن تجربه و دانش فیزیکی این دانشمند باید در نظر داشت که تا عملی شدن این فن‌آوری فقط کمی زمان نیاز است. درست مانند این‌که تا دهه ۷۰ یا ۸۰ میلادی هیچکس از پیشرفت فن‌آوری و ظهور عصر جدید ارتباطات و فضای مجازی خبری نداشت.