ساعات کار طولانی به سلامت زنان آسیب می‌رساند

ساعات کار طولانی به سلامت زنان آسیب می‌رساند  به گفته محققان آمریکایی، بیش از ۶۰ ساعت کار در هفته دارای بیش‌ترین تأثیرات آسیب‌زا بر سلامت زنان است. به گزارش مهر، مطالعات محققان دانشگاه ایالتی اوهایو نشان می‌دهد ساعات کاری طولانی در هفته، به‌خصوص درمورد زنان، آسیب‌های جدی برای سلامت زنان به همراه دارد. آلارد دمب، […]

ساعات کار طولانی به سلامت زنان آسیب می‌رساند

 به گفته محققان آمریکایی، بیش از ۶۰ ساعت کار در هفته دارای بیش‌ترین تأثیرات آسیب‌زا بر سلامت زنان است.

به گزارش مهر، مطالعات محققان دانشگاه ایالتی اوهایو نشان می‌دهد ساعات کاری طولانی در هفته، به‌خصوص درمورد زنان، آسیب‌های جدی برای سلامت زنان به همراه دارد.

آلارد دمب، سرپرست تیم تحقیق، در این مورد می‌گوید: افرادی که چندین سال است عادت به ساعات کاری طولانی در هفته دارند، به شدت در معرض ریسک ابتلا به بیماری‌های مزمن در سنین بالا هستند.

به گفته دمب، به نظر می‌رسد این ارتباط بین ساعات کار طولانی و بیماری در مردان کم‌تر مشاهده می‌شود، اما به شکل فاحشی در زنان بارزتر است.

محققان با مقایسه مردانی که بیش از ۶۰ ساعت در هفته کار می‌کردند با مردانی که ۳۰ تا ۴۰ ساعت کار می‌کردند دریافتند مردانی که ساعات کار طولانی داشتند دو برابر در معرض ریسک ابتلا به آرتروز یا آرتروز روماتویید قرار داشتند.

اما این ریسک درمورد سایر بیماری‌های مزمن یا جدی در مردان افزایش قابل توجهی نداشت. در حقیقت مردانی که ۴۱ تا ۵۰ ساعت در هفته کار می‌کردند کم‌تر در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی، بیماری ریه و افسردگی قرار داشتند.

اما زمانی که محققان زنان با بیش از ۶۰ ساعت کار در هفته را با زنان دارای ساعت کاری ۳۰ تا ۴۰ ساعت در هفته مقایسه کردند دریافتند زنانی که طولانی مدت کار می‌کنند بسیار در معرض ابتلا به بیماری‌های گوناگون قرار دارند.

زنان پرکارتر بیش از ۳ برابر دیگر زنان در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی، سرطان غیرپوستی و دیابت، در حدود ۳ برابر بیش‌تر در معرض ریسک ابتلا به آسم و در حدود ۴ برابر در معرض ریسک ابتلا به آرتروز قرار داشتند.

افزایش این ریسک در زنان با بالا رفتن ساعت کاری به بیش از ۴۰ ساعت آغاز می‌شود.

 

این مطالعه شامل اطلاعات مربوط به عادات کاری حدود ۷۵۰۰ زن و مرد آمریکایی بود که بیش از ۳ دهه شاغل بودند. اکثر شرکت‌کنندگان در این مطالعه، ساعات کاری بالای ۵۰ ساعت در هفته داشتند.