لایحه جدید افزایش ۱۹منطقه آزاد و ویژه با دو فوریت در دولت تصویب شد

لایحه جدید افزایش ۱۹منطقه آزاد و ویژه با دو فوریت در دولت تصویب شد مشاور دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد اعلام کرد لایحه افزایش تعداد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هفته گذشته بار دیگر در هیأت دولت مطرح و تصویب شد و قرار است برای نهایی شدن با دو فوریت به مجلس ارسال شود. به […]

لایحه جدید افزایش ۱۹منطقه آزاد و ویژه با دو فوریت در دولت تصویب شد

مشاور دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد اعلام کرد لایحه افزایش تعداد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هفته گذشته بار دیگر در هیأت دولت مطرح و تصویب شد و قرار است برای نهایی شدن با دو فوریت به مجلس ارسال شود.

به گزارش فارس، جعفرآهنگران در پاسخ به این‌که طرح افزایش تعداد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور که از سال گذشته مطرح است، بالاخره به کجا رسید، اظهار داشت: افزایش تعداد مناطق آزاد تجاری سال گذشته به تصویب شورای عالی مناطق آزاد رسیده بود و این موضوع دو بار در مجلس مطرح شد که رد شد.

وی افزود: روز ۲۶ خرداد ۹۵ موضوع افزایش مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی مجدداً‌ در هیأت دولت مطرح و تصویب شد که با قید دو فوریت به زودی به مجلس برود.

این مسؤول در دبیرخانه شورای عالی منطقه آزاد در مورد جزییات بیش‌تر این لایحه گفت: قرار است ۷ منطقه آزاد تجاری جدید و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی به مجموعه مناطق آزاد و ویژه کشور اضافه شود.

آهنگران در پاسخ به این‌که گفته می‌شود نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت با این موضوع مخالف است، گفت: خود آقای نعمت‌زاده عضو شورای عالی مناطق آزاد هستند که قبلاً‌ افزایش تعداد مناطق را تصویب کرده‌اند و چنین چیزی صحت ندارد.

 

در حال حاضر ۷ منطقه آزاد تجاری ارس، ماکو، انزلی، قشم، کیش، چابهار و اروند فعال هستند و قرار است مناطق آزاد بوشهر، جاسک، اینچه‌برون، اردبیل، بانه و مریوان، مهران و زابل به تعداد مناطق آزاد کشور افزوده شوند.