پرونده برق رسانی به ۴۹۰ روستا بسته می‌شود

مدیرعامل توانیر پرونده برق رسانی به ۴۹۰ روستا بسته می‌شود مدیرعامل شرکت توانیر گفت: امسال با برق‌رسانی به ۴۹۰ روستای باقی‌مانده، پرونده برق‌رسانی به روستاهای بالای ۵ خانوار در کشور بسته می‌شود. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از توانیر، آرش‌کردی در جلسه شورای معاونان شرکت توانیر با اشاره به شرایط ویژه صنعت برق، گفت: ۳ […]

مدیرعامل توانیر

پرونده برق رسانی به ۴۹۰ روستا بسته می‌شود

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: امسال با برق‌رسانی به ۴۹۰ روستای باقی‌مانده، پرونده برق‌رسانی به روستاهای بالای ۵ خانوار در کشور بسته می‌شود.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از توانیر، آرش‌کردی در جلسه شورای معاونان شرکت توانیر با اشاره به شرایط ویژه صنعت برق، گفت: ۳ ماه گذشته فشار مضاعفی به ارکان صنعت برق وارد شده است.

وی در عین حال تصریح کرد: در این شرایط سخت مجموعه نگری در صنعت برق به ویژه در بخش نقدینگی باید به گونه‌ای باشد که بتوان با آن صنعت برق را اداره کرد.

کردی در عین حال با قدردانی از تلاش‌های همه جانبه مقام محترم وزارت نیرو برای بهبود شرایط صنعت برق، ابراز امیدواری کرد که گشایشی در امور این صنعت به ویژه در بحث هدفمندی، حاصل شود.

او در این جلسه همچنین از ابلاغ چارت جدید شرکت توانیر سخن گفت و اضافه کرد: با تمهیدات و پیگیری‌های انجام شده، چارت مناسبی برای شرکت توانیر تهیه شد و تا حدودی نسبت به قبل تنگنا‌ها در این بخش از بین رفته و مشکلات برطرف شده که لازم است در این خصوص از مهندس کرم‌رضایی نیز تشکر کنم.

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به ایجاد معاونت انتقال در چارت جدید شرکت توانیر گفت: خوشبختانه صنعت برق از نیروهای خوبی بهره‌مند است، از این رو در چارت جدید، آقای حسینی در سمت معاونت جدید انتقال توانیر منصوب شده‌اند تا در شرایط سخت امروز به این بخش کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: تقریباً سرمایه‌گذاری‌هایمان نسبت به سال‌هایی که رونق داشتیم قابل مقایسه نیست و روزبه‌روز مسایل شرکت‌ها سخت تر می‌شود، بنابراین معاونت انتقال از این جهت اهمیت دارد که قدر همین تأسیستی که ایجاد کرده‌ایم را بدانیم و درست و مناسب از آن‌ها بهره‌برداری کنیم.

کردی یادآور شد: در شبکه انتقال با مسایل متعددی مواجهیم که اگر برای آن‌ها تدبیری اندیشیده نشود، ما را دچار گرفتاری خواهد کرد، مسایلی همچون جریان اتصال کوتاه شبکه، پرباری ترانس‌ها، مسایل هارمونیکی و… که شبکه را تهدید می‌کنند این در حالیست که به لحاظ یافتن راه‌حل نیز کار چندانی انجام نشده و کار‌ها بیش‌تر مقطعی بوده و کار منسجم و خاصی را نتوانستیم ارایه دهیم، بنابراین همه باید کمک کنیم تا حسینی در این حوزه موفق باشند.

مدیرعامل توانیر همچنین گفت: اگر به سمتی پیش برویم که حوزه‌ها وظایفشان را خود برعهده بگیرند، مناسبتر است، از این رو در چارت جدید بحث تولید پراکنده، تجارت خارجی، برق روستایی و دفتر بررسی‌های مالی و بازرگانی و امور مرتبط با بازرسی و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات از جایگاه مشخص‌تر و باثبات‌تری برخوردار شده است.

وی در خصوص وضعیت مولدهای تولید پراکنده در کشور نیز گفت: در این بخش با کمک میرزازاده‌حسینی طی چند سال گذشته ۷۰۰ مگاوات ظرفیت ایجاد شد که امیدواریم امسال این میزان را به رقم قابل توجه ۹۰۰ مگاوات برسانیم.

 

کردی برق‌رسانی به روستا‌ها را جزو اقدامات اصلی در حوزه اقتصاد مقاومتی عنوان و تأکید کرد: امسال با برق‌رسانی به ۴۹۰ روستای باقی‌مانده، پرونده برق‌رسانی به روستاهای بالای ۵ خانوار در کشور بسته می‌شود.