ممنوعیت انتصاب مدیران نفتی در آستانه بازنشستگی

وزیرنفت ابلاغ کرد  ممنوعیت انتصاب مدیران نفتی در آستانه بازنشستگی وزیر نفت چگونگی بهره‌مندی از تجارب مدیران صنعت نفت پیش از فرار رسیدن موعد بازنشستگی را برای اجرا ابلاغ کرد. به گزارش شانا، بیژن زنگنه خطاب به قائم مقام و معاونان خود، مدیران عامل شرکت‌های اصلی و فرعی تابعه وزارت نفت، رؤسای واحدهای مستقل ستادی […]

وزیرنفت ابلاغ کرد

 ممنوعیت انتصاب مدیران نفتی در آستانه بازنشستگی

وزیر نفت چگونگی بهره‌مندی از تجارب مدیران صنعت نفت پیش از فرار رسیدن موعد بازنشستگی را برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش شانا، بیژن زنگنه خطاب به قائم مقام و معاونان خود، مدیران عامل شرکت‌های اصلی و فرعی تابعه وزارت نفت، رؤسای واحدهای مستقل ستادی و رؤسای دانشگاه و پژوهشگاه صنعت نفت، چگونگی بهره‌مندی از تجارب مدیران صنعت نفت پیش از فرار رسیدن موعد بازنشستگی را برای اجرا ابلاغ کرد.

وزیر نفت در این ابلاغیه اعلام کرد: انتصاب افرادی که کم‌تر از دو سال به بازنشستگی آن‌ها باقی مانده باشد، در مشاغل مدیریتی مجاز نیست.

متن کامل ابلاغیه وزیر نفت به شرح زیر است:

به منظور بهره‌مندی حداکثری از تجارب نیروهای کار آزموده صنعت نفت و انتقال تجارب ارزشمند ایشان به نسل بعدی و نهادینه کردن این تجارب و پیشگیری از ایجاد مشکل به هنگام بازنشستگی این گروه از همکاران کلیدی، به این وسیله به استناد بند (٣) بخش «ث» ماده (٣) قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب ۱۹/۰۲/۱۳۹۱ مجلس شورای اسلامی موارد زیر جهت اجرا ابلاغ می‌شود.

١- معاونان وزیر، مدیران عامل شرکت‌ها و روسای واحدهای مستقل ستادی حسب مورد باید ترتیبی اتخاذ کنند که حداقل ٦ ماه پیش از موعد بازنشستگی مدیران زیر مجموعه خود (با احتساب استفاده از مرخصی‌های ذخیره شده) فرد جایگزین ایشان را انتخاب و به همان سمت منصوب کنند. همکار بازنشسته آتی تا زمان جدایی از خدمت (موعد شروع استفاده از مرخصی‌های ذخیره شده) به عنوان مشاور (سمت قائم به شخص) در کنار مدیر جدید به خدمت و انتقال تجارب خود ادامه خواهد داد.

لازم به تأکید است حضور تمام وقت همکار در آستانه بازنشستگی در مدت یادشده در محل خدمت به ترتیب گفته شده الزامی است و در این صورت حقوق و مزایای خود را مشابه دوران عهده داری مسؤولیت دریافت خواهد کرد.

تبصره –  سمت‌های مشاور موضوع این بند خارج از سقف سازمان ایجاد و پایه آن برابر پایه سمت قبلی مدیر در آستانه بازنشستگی تعیین می‌شود که پس از بازنشستگی شاغل، سمت مشاور حذف خواهد شد.

٢- انتصاب افرادی که کم‌تر از دو سال به بازنشستگی ایشان باقی مانده باشد، در مشاغل مدیریتی مجاز نیست.

٣- منظور از مدیران و مشاغل مدیریتی در این ابلاغیه مدیران، رییسان و سرپرستان با رتبه ١٧ و بالاتر است.

 

٤- این ابلاغیه از تاریخ ۰۱/۰۴/۱۳۹۵ لازم‌الاجراست.