واردات گوشت دامداری‌های پرواری را متضرر کرد

واردات گوشت دامداری‌های پرواری را متضرر کرد نماینده مردم شهریار و ملارد، قدس در مجلس با بیان این‌که واردات گوشت دامداری‌های پرواری را متضرر کرده است، گفت: استفاده بیش از حد کارخانه‌های دامداری از شیر خشک عاملی برای عدم خرید شیردامدار است. به گزارش خانه ملت، محمد محمودی شاه نشین درباره وضعیت دامداری‌ها در کشور، […]

واردات گوشت دامداری‌های پرواری را متضرر کرد

نماینده مردم شهریار و ملارد، قدس در مجلس با بیان این‌که واردات گوشت دامداری‌های پرواری را متضرر کرده است، گفت: استفاده بیش از حد کارخانه‌های دامداری از شیر خشک عاملی برای عدم خرید شیردامدار است.

به گزارش خانه ملت، محمد محمودی شاه نشین درباره وضعیت دامداری‌ها در کشور، گفت: استفاده بیش از حد کارخانجات دامداری از شیرخشک برای تهیه پنیر و مواد لبنی شیرهای دامداران را بدون مشتری گذاشت؛ زیرا با این اوصاف برای کارخانه دار به صرفه نیست شیر دامدار را خریداری کند.

نماینده مردم شهریار و ملارد، قدس در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که گرانی نهاده‌های دامی و هزینه امکانات برای نگهداری دام دامداران در شرایطی که شیر دامدار به نرخ مناسب خریداری نمی‌شود را وارد مشکلات اقتصادی می‌کند، تصریح کرد: واردات گوشت عاملی برای عدم خرید گوساله‌پروار دامدار است و دولت باید برای حمایت از تولید داخلی واردات گوشت را کنترل کند.

وی، تصریح کرد: وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرده است که واردات شیرخشک را قطع می‌کند و اگر این مهم عملیاتی شود، می‌توانیم وضعیت دامداران را بهبود ببخشیم.

نماینده مردم شهریار، ملارد و قدس در مجلس، ادامه داد: دامدار زمانی که نقدینگی ندارد و محصول شیر هم به نرخ مناسب خریداری نمی‌شود؛ مجبور است دام اصلاح نژاد شده را به کشتارگاه بفرستد و این در حالی است با این اوصاف سرمایه دامدار از بین می‌رود.

 

عضوکمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس با بیان این‌که واردات گوشت دامداری‌های پرواری را متضرر کرده است، گفت: دولت خرید تضمینی شیر را عملیاتی نکرده است؛ بنابراین بدیهی است که دامدار در این راستا با مشکلات بی‌شماری روبرو شود.