«برگزیت» برگ برنده طلا

«برگزیت» برگ برنده طلا مؤسسه ‌ای‌ان‌زد بانک پیش‌بینی کرد که تا زمانی که نگرانی‌ها نسبت به تبعات منفی خروج بریتانیا از اروپا وجود داشته باشد، قیمت طلا تقویت خواهد شد. به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، به دنبال افزایش نسبی ارزش پوند انگلیس در بازارهای بین‌المللی ارز، قیمت جهانی طلا در آغاز مبادلات امروز […]

«برگزیت» برگ برنده طلا

مؤسسه ‌ای‌ان‌زد بانک پیش‌بینی کرد که تا زمانی که نگرانی‌ها نسبت به تبعات منفی خروج بریتانیا از اروپا وجود داشته باشد، قیمت طلا تقویت خواهد شد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، به دنبال افزایش نسبی ارزش پوند انگلیس در بازارهای بین‌المللی ارز، قیمت جهانی طلا در آغاز مبادلات امروز سه شنبه با کاهش نسبی روبه‌رو شده است.

به نقل از پایگاه اینترنتی بولیون دسک، ارزش پوند که روز دوشنبه به پایین‌‌ترین سطح در ۳۰ سال اخیر رسیده بود، روز گذشته با افزایش همراه شده و این عامل تأثیر زیادی بر افت قیمت طلا داشته است.

براساس این گزارش قیمت هر اونس طلا دیروز به ۱۳۱۹ دلار رسید که نسبت به روز دوشنبه با کاهش ۵ دلاری روبه‌رو شده است. ارزش پوند در برابر دلار روز دوشنبه به پایین‌‌ترین سطح در ۳۰ سال گذشته رسید و هر پوند در برابر ۱٫۳۱ دلار مبادله شد. ارزش پوند دیروز با افزایش ۰٫۸۷ درصدی روبه‌رو شد و در برابر ۱٫۳۳دلار داد و ستد شده است.

موسسات رتبه‌بندی بین‌المللی از جمله مودیز، اس‌اندپی و فیج تیز رتبه اعتباری بریتانیا را کاهش داده‌اند. این تصمیم پس از آن اتخاذ شده است که مردم بریتانیا در همه‌پرسی اخیر به خروج از اتحادیه اروپا رای داده‌اند و این مسأله موجب نگرانی‌های زیادی نسبت به وضعیت اقتصادی بریتانیا و اروپا شده است.

تحلیلگران بر این باورند که افزایش تقاضای مکان امن سرمایه‌گذاری به دنبال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تأثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است.

موسسه ‌ای‌ان‌زد بانک نیز پیش‌بینی کرد که تا زمانی که نگرانی‌ها نسبت به تبعات منفی خروج بریتانیا از اروپا وجود داشته باشد، قیمت طلا تقویت خواهد شد.

 

جیمز مور تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه‌گذاری فست مارکتس نیز تأکید کرد: خروج بریتانیا می‌تواند احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست جولای را کاهش دهد و این مسأله نیز تأثیر زیادی بر افزایش احتمالی قیمت طلا خواهد داشت.