آمریکا تعلیق تحریم‌ها علیه شرکت چینی همکار با ایران را تمدید کرد

آمریکا تعلیق تحریم‌ها علیه شرکت چینی همکار با ایران را تمدید کرد دولت آمریکا تعلیق تحریم‌ها علیه شرکت زدتی‌ئی چین را دو ماه دیگر تمدید کرد. این شرکت به اتهام همکاری با ایران در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته بود.  به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد، دولت آمریکا تعلیق […]

آمریکا تعلیق تحریم‌ها علیه شرکت چینی همکار با ایران را تمدید کرد

دولت آمریکا تعلیق تحریم‌ها علیه شرکت زدتی‌ئی چین را دو ماه دیگر تمدید کرد. این شرکت به اتهام همکاری با ایران در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته بود.

 به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد، دولت آمریکا تعلیق محدودیت‌های شدید صادراتی اعمال شده علیه شرکت زدتی‌ئی چین به دلیل ادعای نقض تحریم‌های ایران را تا ۳۰ اوت تمدید کرده است.

مجوز تمدید شده وزارت بازرگانی به زدتی‌ئی اجازه می‌دهد که صادرات تجهیزاتی که در آن تکنولوژی آمریکایی به کار رفته را ادامه دهد. این وزارتخانه در ماه مارس اعلام کرده بود که اولین دور تعلیق این محدودیت‌ها ممکن است در صورت همکاری شرکت زدتی‌ئی با دولت آمریکا تمدید شود.

کارشناسان معتقد بودند محدویت‌های صادراتی آمریکا علیه این شرکت جزو شدید‌ترین محدودیت‌های اعمال شده تاکنون است و موجب اختلال در زنجیره عرضه محصولات زدتی‌ئی در سطح جهان خواهد شد.

این محدودیت‌ها شرکت‌های آمریکایی را از فروش هرگونه تکنولوژی، نرم افزار یا تجهیزاتی نظیر تراشه‌ها و پردازنده‌های تولید آمریکا به شرکت زد‌تی‌ئی منع می‌کرد. این تصمیم همچنین تولید کنندگان نرم‌افزار را از فروش نرم‌افزارهای رایجی نظیر مایکروسافت ویندوز یا به روزرسانی آن‌ها برای شرکت زدتی‌ئی منع می‌کند.

 

اما مدت کوتاهی پس از وضع این محدودیت‌ها در ماه مارس، وزارت بازرگانی آمریکا پیشنهاد کرد که این محدودیت‌ها برای مدت ۳ ماه تعلیق شود که موعد این تعلیق در روز ۳۰ ژوئن یعنی فردا به اتمام می‌رسد. وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرده که این تعلیق تا دو ماه دیگر تمدید می‌شود.