گوگل تا پایان سال رقیب آیفون را روانه بازار میکند

گوگل تا پایان سال رقیب آیفون را روانه بازار میکند براساس گزارش‌ها گوگل قرار است اقدام به طراحی و عرضه یک هوشمند مخصوص به خود کند که به عنوان رقیب اصلی آیفون از سوی این شرکت وارد بازار خواهد شد. به گزارش «تابناک» آن‌گونه که مشخص شده است این گوشی هوشمند که با برند گوگل […]

گوگل تا پایان سال رقیب آیفون را روانه بازار میکند

براساس گزارش‌ها گوگل قرار است اقدام به طراحی و عرضه یک هوشمند مخصوص به خود کند که به عنوان رقیب اصلی آیفون از سوی این شرکت وارد بازار خواهد شد.

به گزارش «تابناک» آن‌گونه که مشخص شده است این گوشی هوشمند که با برند گوگل وارد بازار میشود تا پایان سال میلادی جاری رونمایی و عرضه خواهد شد. روزنامه تلگراف با ذکر این مسأله به نقل از منابع ناشناس گفت: این گوشی هوشمند نفوذ گوگل در بازار هوشمند‌ها را به شدت تقویت خواهد کرد و مستقیماً به عنوان رقیب اصلی آیفون عرضه خواهد شد.

در حال حاضر گوشی‌های هوشمند اندروید که توسط شرکت‌های ثانویه نظیر سامسونگ و ال‌جی ساخته میشوند، چهار‌پنجم از کل گوشی‌های هوشمند موجود در بازار را شامل می‌شوند. همچنین گوگل پیش از این با شرکت‌هایی نظیر ال‌جی و اچ‌تی‌سی و ایسوس برای ساخت گوشی‌های مخصوص خود با برند نکسوس اقدام کرده است.

اما با این همه هنوز هم آیفون به عنوان بر‌ترین و پر فروش‌‌ترین گوشی هوشمند رده بالا در سطح جهانی بازار را در اختیار خود دارد. این گزارش می‌گوید: توسعه و اشاعه گوش‌های هوشمند اندروید که توسط سازندگان متفاوتی عرضه می شوند و هر کدام از این سازندگان بنا به سلیقه و اهداف خود تغییراتی در سیستم عامل اندروید ایجاد می‌کنند، منجر به ایجاد مشکل ثبات برای گوگل شده است.

بر همین اساس، گوگل که تا پیش از این هدف اصلی خود را طراحی و تولید نرم‌افزارهای رایگان – برای استفاده از تبلیغات – قرارداده بود، در ماه آوریل اقدام به استخدام مدیرعامل سابق موتورولا «ریک اوسترلو» کرده است تا رهبری یک بخش سخت‌افزاری جداگانه برای ساخت و طراحی گوشی هوشمند را به وی بسپارد.

با این همه تلگراف اشاره کرده است که سخنان اخیر ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل به معنی آن است که این شرکت قرار است تمرکز خود بر روی گوشی‌های هوشمند نکسوس را بیش از گذشته کند. پیچای ماه گذشته اعلام کرده که گوگل سرمایه‌گذاری بیش‌تری بر روی گوشی‌های هوشمند نکسوس خواهد داشت و درمورد طراحی آن بیش از گذشته «خودرأی» خواهد بود.

 

در نتیجه هنوز مشخص نیست که این گوشی هوشمند جدیدی که تلگراف به عنوان رقیب آیفون از آن سخن گفته، یک نسخه کاملاً متفاوت از نکسوس خواهد بود یا آ‌نکه گوگل از ابتدا قصد طراحی یک مفهوم جدید را دارد.