اختصاص فرصت پژوهشی به اساتید جوان

در دانشگاه خواجه نصیر انجام می‌شود اختصاص فرصت پژوهشی به اساتید جوان معاون پژوهشی دانشگاه خواجه نصیرالدین‌طوسی گفت: دانشگاه از اساتید جوانی که خواستار گذراندن فرصت پژوهشی ۶ ماهه هستند با تأمین هزینه‌ها و بدون کسر از حقوق حمایت می‌کند. مهدی‌احسانیان در گفت‌و‌گو با مهر در خصوص اقدامات این معاونت برای اساتید جوان اظهار کرد: […]

در دانشگاه خواجه نصیر انجام می‌شود

اختصاص فرصت پژوهشی به اساتید جوان

معاون پژوهشی دانشگاه خواجه نصیرالدین‌طوسی گفت: دانشگاه از اساتید جوانی که خواستار گذراندن فرصت پژوهشی ۶ ماهه هستند با تأمین هزینه‌ها و بدون کسر از حقوق حمایت می‌کند.

مهدی‌احسانیان در گفت‌و‌گو با مهر در خصوص اقدامات این معاونت برای اساتید جوان اظهار کرد: معمولاً اساتید جوان انگیزه بالایی دارند ولی ابزار مالی خوبی ندارند از این رو درصدد آمدیم تا آن‌ها را در مسیر تحقق انگیزه‌هایشان حمایت کنیم.

وی با بیان این‌که معمولاً فرصت مطالعاتی در اختیار اساتید رسمی و کسانی که مقاله دارند قرار می‌گیرد، افزود: به همین دلیل اساتید جوان نمی‌توانند از دوره فرصت مطالعاتی به خوبی بهره ببرند.

وی با اشاره به اقدام دانشگاه خواجه‌نصیر برای این اساتید جوان ادامه داد: استادان جوان این دانشگاه می‌توانند به جای فرصت مطالعاتی، فرصت پژوهشی را بگذرانند و مدت زمان ۶ ماه را به این دوره اختصاص دهند.

به گفته احسانیان، این اساتید می‌توانند در این مدت زمان در دانشگاهی که به انتخاب خودشان است به کار تحقیقاتی بپردازند.

وی اظهار کرد: در قانون اداری دانشگاه نمی‌توانیم این اساتید که قرارداد پیمانی دارند را برای تحقیقات به دانشگاه دیگری بفرستیم به همین دلیل این امکان برای آنان فراهم آمده تا بدون بلوکه حقوق و کاهش آن، استاد به تحقیقات خود ادامه دهد و بعد از برگشت حقوق خود را دریافت کند.

 

وی تأکید کرد: هزینه‌های این فرصت پژوهشی برای اساتید از سوی دانشگاه تأمین خواهد شد.