نفت گران شد

نفت گران شد قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز سه‌شنبه با افزایش روبه‌رو شد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات روز سه‌شنبه با افزایش روبه‌رو شد. البته اعتصاب کارگران نفت و گاز نروژی و تهدید آن‌ها برای کاهش قابل توجه تولید نفت این کشور […]

نفت گران شد

قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز سه‌شنبه با افزایش روبه‌رو شد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، قیمت جهانی نفت در ساعات اولیه بازار معاملات روز سه‌شنبه با افزایش روبه‌رو شد. البته اعتصاب کارگران نفت و گاز نروژی و تهدید آن‌ها برای کاهش قابل توجه تولید نفت این کشور به عنوان عامل اصلی این افزایش بها محسوب می‌شود اما همچنان پس‌لرزه‌های اقتصادی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در بازار‌ها وجود دارد.

در همین حال، قیمت نفت دریای برنت با ۷۰ سنت افزایش معادل ۱٫۵ درصد روند صعودی به ۴۷ دلار و ۸۶ سنت در هر بشکه رسید، ضمن این‌که قیمت نفت وست‌تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۷۸ سنت افزایش معادل ۱٫۶۸ درصد رشد به ۴۷ دلار و ۱۱ سنت به ازای هر بشکه معامله شد.

بهای جهانی نفت در چند روز اخیر به دلیل شک خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، افزایش تولید نفت در کشورهای آسیایی و نیجریه با روند نزولی قابل توجهی روبه‌رو شده است.

 

بر همین اساس با اعلام آتش بس در نیجریه میان گروهای شورشی و دولت، تولید نفت این کشور از ۱٫۶ میلیون بشکه در روز به ۱٫۹ میلیون بشکه افزایش یافته است.