کوتاه از یورو۲۰۱۶

کوتاه از یورو۲۰۱۶ جام ملت‌های اروپا در فرانسه در حال برگزاری است و اروپا تاکنون ۸ تیم برتر خود را شناخته است. از روز پنجشنبه(فردا) مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات آغاز می‌شود. در زیر آخرین اخبار یورو از نظرتان می‌گذرد. زندگی عجیب دروازه‌بان تیم شگفتی‌ساز یورو فرانسه برای صعود به نیمه نهایی یورو ۲۰۱۶ […]

کوتاه از یورو۲۰۱۶

جام ملت‌های اروپا در فرانسه در حال برگزاری است و اروپا تاکنون ۸ تیم برتر خود را شناخته است. از روز پنجشنبه(فردا) مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات آغاز می‌شود. در زیر آخرین اخبار یورو از نظرتان می‌گذرد.

زندگی عجیب دروازه‌بان تیم شگفتی‌ساز یورو

فرانسه برای صعود به نیمه نهایی یورو ۲۰۱۶ باید دروازه کارگردان ایسلندی را باز کند. به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از آس، هالدرسون، دروازه‌بان ثابت ایسلند ۵ سال است که فوتبال بازی می‌کند و فوتبالیست تمام حرفه‌ای نیست. او اولین قراردادش را به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای در سن ۲۷ سالگی با تیم سندنس نروژ بست. این تیم پس از بازی هالدرسون برابر کرواسی علاقه‌مند به جذبش شد. تا این زمان هالدرسون به‌طور تفریحی فوتبال بازی می‌کرد و در شغل کارگردانی و تهیه فیلم تبلیغاتی زندگی موفقی داشت. یکی از مهم‌ترین موفقیت‌هایش ساخت ویدیو کلیپی بود که با آهنگ ایسلندی وارد بزرگ‌ترین فستیوال موسیقی جهان در سال ۲۰۱۲ شد. آهنگ این ویدیو موفقیت خاصی کسب نکرد، ولی ویدیو کلیپ به عنوان یکی از برترین‌‌ها در این فستیوال شناخته شد. هالدرسون از باشگاه نروژی به NEC هلند رفت، اما در آن جا حتی یک دقیقه هم فرصت بازی پیدا نکرد. هلندی‌‌ها بودو گلیمت نروژی را به صورت قرضی به خدمت گرفتند و حفاظت دروازه به او سپردند. هالدرسون اعلام کرده است که پس از یورو علاقه‌ای به ماندن در جهان فوتبال ندارد و دوست دارد در تبلیغات به‌کارش ادامه دهد. در حالی که به نظر می‌رسید دوشنبه شب پایان کار ایسلند در یورو باشد، اما این تیم شگفتی‌ساز شد و دو بر یک انگلیس را شکست داد. حال هالدرسون فرصت بازی برابر فرانسه میزبان را دارد.

اعلام آمادگی شیرر برای جایگزینی هاجسون

بهترین گلزن تاریخ لیگ جزیره از آمادگی خود برای بر عهده گرفتن هدایت تیم ملی فوتبال انگلیس سخن به میان آورد. تیم ملی فوتبال انگلیس که یکی از شانس‌های اصلی کسب عنوان قهرمانی در یورو ۲۰۱۶ بود، نمایش ناامید کننده‌ای برابر ایسلند داشت و با شکست دو بر یک برابر تیم تازه وارد رقابت‌های یورو از دور رقابت‌‌ها کنار رفت و نتوانست حضور در جمع ۸ تیم را تجربه کند. آلن‌شیرر، اسطوره انگلیسی‌‌ها از علاقه خود برای جایگزینی هاجسون سخن به میان آورد. ستاره سابق نیوکاسل که از منتقدان اصلی روی هاجسون بود در گفت‌وگویی که با شبکه BBC داشت گفت: ۴-۵ سال پیش به ساختمان اتحادیه فوتبال انگلیس رفتم و به آقای رییس گفتم که دوست دارم هدایت تیم ملی را برعهده گیرم، اما آن‌ها به من گفتند که بی‌تجربه هستم و نمی‌توانند چنین مسؤولیت سنگینی را به من واگذار کنند. بهترین گلزن تاریخ لیگ جزیره درباره این سؤال که آیا الان آمادگی برعهده گرفتن چنین سمتی را دارد، پاسخ داد: بله، بدون شک الان آمادگی و تجربه لازم را دارم تا هدایت تیم ملی انگلیس را بر عهده بگیرم. از آرسن ونگر، الان پاردو، گری نویل و آلن شیرر به عنوان جدی‌‌ترین گزینه‌های هدایت تیم ملی انگلیس و جانشینی هاجسون سخن به میان می‌آید.

لوو: ایتالیا و آلمان بهترین عملکرد را داشته اند

سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان به ستایش از شاگردان کونته پرداخت و بازی برابر این تیم در یک چهارم نهایی را سخت توصیف کرد. تیم ملی فوتبال ایتالیا یکی از بهترین تیم‌های یورو ۲۰۱۶ است و شانس بسیار زیادی برای کسب عنوان قهرمانی را دارد. ایتالیا در یک هشتم نهایی موفق شد برابر مدافع عنوان قهرمانی بازی بسیار خوبی را به نمایش بگذارد و با دو گل به پیروزی برسد تا در یک چهارم نهایی به مصاف آلمان برود. یواخیم لوو قبل از این دیدار حساس به ستایش از ایتالیا پرداخت و شاگردان کونته را از بهترین‌های یورو ۲۰۱۶ دانست. سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان گفت: بر این باور هستم که ایتالیا و آلمان از بهترین تیم‌های یورو ۲۰۱۶ هستند و تا الان نسبت به دیگر تیم‌‌ها عملکرد بهتری از خود نشان داده‌اند اما باید یکی از این دو تیم حذف شود. او ادامه داد: سبک بازی ایتالیا زیباست و بدون شک بازی ما بسیار هجومی و زیبا خواهد بود. رویارویی آلمان و ایتالیا در نهایت شور و هیجان است و من بازی خوب و هجومی را برای دو تیم پیش‌بینی می‌کنم. سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان در پاسخ‌ به این پرسش که تیم ملی فوتبال آلمان همواره در رقابت‌های بزرگ برابر ایتالیا مشکل داشته است و آیا این باعث نگرانی او نمی‌شود، پاسخ داد: شکست‌های اخیر برابر ایتالیا انگیزه بسیار خوبی برای شکست دادن این تیم خواهد بود. امیدوارم که بتوانیم با ارایه یک بازی خوب ایتالیا را شکست دهیم. بازی بسیار سختی پیش‌رو داریم اما من به این بازی خوشبین هستم. دیدار دو تیم ایتالیا و آلمان شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.

خود انتقادی پیکه

ستاره تیم ملی فوتبال اسپانیا اعتراف کرد که این تیم نسبت به دور قبل ضعیف‌تر بود. او خداحافظی مسی را ضربه‌ای سنگینی به همه قلمداد کرد. تیم ملی فوتبال اسپانیا قهرمان دو دوره اخیر رقابت‌های یورو با شکست برابر ایتالیا از رقابت‌های یورو ۲۰۱۶ حذف شد. اسپانیا که در یک هشتم نهایی به مصاف ایتالیا رفته بود، با دو گل تن به شکست داد تا وداع زود هنگامی با یورو داشته باشد. جرارد پیکه که یکی از معدود بازیکنان خوب اسپانیا در فرانسه بود به انتقاد از خود و هم‌تیمی‌هایش پرداخت و گفت: متأسفانه نتوانستیم عملکرد خوبی از خود نشان دهیم و وداع زود هنگامی با جام داشتیم. همه ما احساس ناامیدی و ناراحتی شدیدی داریم. حداقل پیش‌بینی می‌کردیم که یک تساوی را به دست آوریم و کار به ضربات پنالتی کشیده شود اما الان باید به جام‌جهانی روسیه فکر کنیم. بسیار بد بازی کردیم. او ادامه داد: بوفون شب خوبی را پشت سرگذاشت. در نیمه دوم بهتر از حریف بودیم و چند فرصت خوب گلزنی را ایجاد کردیم، اما متأسفانه نتوانستیم از آن‌ها استفاده کنیم. به هر حال در فوتبال گاهی اوقات شانس با شما یار نیست. باید بگویم که نسبت به تیم ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ ضعیف‌تر شده بودیم. از زمانی که برابر گرجستان در خانه تن به شکست دادیم، معلوم شد که شانس قهرمانی در یورو ۲۰۱۲ نیستیم. گلی که پرسیچ در دیدار برابر کرواسی به ما زد، کار را تمام کرد. پیکه درباره این سؤال که آیا موافق ماندن دل بوسکه است، پاسخ داد: من در این زمینه تصمیم نمی‌گیرم. دل‌بوسکه برای ما مربی بسیار خوبی است و خود او باید در این زمینه تصمیم‌گیری کند. او در پایان سخنان خود درباره خداحافظی مسی از بازی‌های ملی گفت: ضربه قوی به همه بود. مسی بازیکن بسیار خوبی است و عاشق رقابت کردن است. خداحافظی او خبر خوبی برای من نبود.