امید بستن به بودجه‌های دولتی صحیح نیست

امید بستن به بودجه‌های دولتی صحیح نیست یک عضو کمیسیون صنایع مطرح کرد: سپردن مسؤولیت‌ها به مسؤولان محلی جایگزین تمرکز تصمیم‌گیری‌ها شود. به گزارش ایسنا، ولی ملکی گفت: با توجه به کاهش جهانی قیمت نفت و به دنبال آن کاهش درآمدهای کشور امید بستن به بودجه‌های دولتی برای عمران و ‌آبادانی کشور صحیح نیست. نماینده […]

امید بستن به بودجه‌های دولتی صحیح نیست

یک عضو کمیسیون صنایع مطرح کرد: سپردن مسؤولیت‌ها به مسؤولان محلی جایگزین تمرکز تصمیم‌گیری‌ها شود.

به گزارش ایسنا، ولی ملکی گفت: با توجه به کاهش جهانی قیمت نفت و به دنبال آن کاهش درآمدهای کشور امید بستن به بودجه‌های دولتی برای عمران و ‌آبادانی کشور صحیح نیست.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس گفت: مسؤولان استانی و شهرستانی و نمایندگان مردم در جهت جذب و جلب سرمایه‌ها و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی تلاش می‌کنند تا اقتصاد مقاومتی را به اجرا درآورند.

وی ادامه داد: مدیران استانی ظرفیت‌های بالقوه مناطق مختلف کشور را بهتر از مدیران مرکز می‌شناسند و می‌توانند راهبری سرمایه‌ها را به درستی انجام دهند. در آخرین جلسه شورای اداری استان اردبیل نیز در این‌باره به تصمیمات خوبی رسیدیم.

به گفته ملکی، سپردن تصمیم‌گیری‌ها به مسؤولان استانی و شهرستانی و حتی دهیاری‌ها، کاهش هزینه‌ها تا یک پنجم هزینه‌ها را موجب می‌شود.

 

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین شیوه‌های کاهش بوروکراسی پرهزینه اداری سپردن کار‌‌ها به مسؤولان محلی به ویژه دهیاری‌هاست که این الگو یکی از بهترین الگوهای جذب مشارکت مردمی است.