دیابت ریسک مرگ ناشی از حمله قلبی را تا ۵۰ درصد افزایش می‌دهد

دیابت ریسک مرگ ناشی از حمله قلبی را تا ۵۰ درصد افزایش می‌دهد مطالعه جدید پزشکی نشان می‌دهد افراد مبتلا به دیابت بیش از ۵۰ درصد در معرض ریسک مرگ ناشی از تأثیرات حمله قلبی هستند. به گزارش مهر، یافته‌های محققان دانشگاه لیدز بریتانیا نشان می‌دهد احتمال مرگ افراد مبتلا به دیابت که دچار حمله […]

دیابت ریسک مرگ ناشی از حمله قلبی را تا ۵۰ درصد افزایش می‌دهد

مطالعه جدید پزشکی نشان می‌دهد افراد مبتلا به دیابت بیش از ۵۰ درصد در معرض ریسک مرگ ناشی از تأثیرات حمله قلبی هستند.

به گزارش مهر، یافته‌های محققان دانشگاه لیدز بریتانیا نشان می‌دهد احتمال مرگ افراد مبتلا به دیابت که دچار حمله قلبی «آنفارکتوس میوکارد» می‌شوند، ۵۶ درصد بیش‌تر از سایر افراد فاقد این شرایط است. در این نوع حمله قلبی، عروق کرونر کاملاً مسدود می‌شوند.

احتمال مرگ این افراد به دلیل حمله قلبی غیرآنفارکتوس میوکارد، که عروق کرونر به‌طور نسبی مسدود می‌شوند، نسبت به افراد بدون دیابت ۳۹ درصد بیش‌تر است.

آناموریس، عضو تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: کنترل مؤثر دیابت می‌تواند موجب کاهش ریسک ابتلا به بیماری قلبی-عروقی شود. این کنترل شامل تغذیه سالم، داشتن فعالیت بدنی و مصرف داروهای تجویزی پزشکان است.

در این تحقیق، محققان حدود ۷۰۰ هزار فردی را که به دلیل حمله قلبی بین سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ در بیمارستان بستری شده بودند مورد تجزیه و تحلیل قراردادند. از بین این تعداد، ۱۲۱ هزار نفر مبتلا به دیابت بودند. محققان دریافتند بیماران مبتلا به دیابت بیش‌تر در معرض عوارض حمله قلبی قرار دارند.

 

به گفته محققان، بیماری‌های قلبی مهم‌ترین عامل مرگ و میر در سراسر جهان محسوب می‌شوند و بیش‌تر بیماران مبتلا به دیابت را تهدید می‌کند.