سبک زندگی سالم با کاهش ریسک ابتلا به سرطان همراه است

سبک زندگی سالم با کاهش ریسک ابتلا به سرطان همراه است  به گفته محققان، سبک زندگی سالم شامل ورزش منظم و داشتن تغذیه سالم و مناسب می‌تواند ریسک ابتلا به سرطان را تا ۴۵ درصد کاهش دهد. به گزارش مهر، محققان دانشگاه آریزونا آمریکا دریافته‌اند زندگی سالم مخصوصاً در پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه، […]

سبک زندگی سالم با کاهش ریسک ابتلا به سرطان همراه است

 به گفته محققان، سبک زندگی سالم شامل ورزش منظم و داشتن تغذیه سالم و مناسب می‌تواند ریسک ابتلا به سرطان را تا ۴۵ درصد کاهش دهد.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه آریزونا آمریکا دریافته‌اند زندگی سالم مخصوصاً در پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه، رحم و روده مؤثر است.

لیندزی کوهلر، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: در مجموع ما دریافتیم که در صورت پیروی از دستورالعمل‌های پیشگیری از سرطان، احتمال ابتلا به سرطان یا مرگ ناشی از آن کاهش قابل توجهی می‌یابد.

طبق این گزارش، درست زندگی کردن می‌تواند ریسک ابتلا به سرطان سینه را ۱۹ تا ۶۰ درصد، سرطان رحم را ۲۳ تا ۶۰ درصد، و سرطان روده را ۲۷ تا ۵۲ درصد کاهش دهد.

کوهلر در این باره می‌افزاید: مطالعات قبلی ابتلا به این سرطان‌ها را با چاقی مرتبط دانسته‌اند. اکثر دستورالعمل‌های مطروحه هم به پیشگیری از چاقی کمک می‌کنند.

به گفته پژوهشگران، تغذیه نامناسب، نوشیدن مشروبات الکلی، چاقی و عادت به تماشای طولانی تلویزیون می‌توانند عامل ابتلای بیش از ۲۰ درصد از انواع سرطان‌ها باشند.

در این مطالعه، محققان ۱۲ مطالعه مربوط به‌کارآمدی دستورالعمل‌های پیشگیرانه را که توسط انجمن سرطان آمریکا منتشر شده بودند را بررسی کردند.

در این دستورالعمل‌ها، توصیه‌های مربوط به تغییر سبک زندگی نظیر حفظ وزن سالم، محدودیت مصرف گوشت قرمز یا فرآوری شده، پرهیز از مصرف الکل، و خوردن ۵ وعده یا بیش‌تر انواع میوه‌ها و سبزیجات رنگی در روز مطرح می‌شود.

 

البته این تحقیقات نشان می‌دهد برخی از سرطان‌ها نظیر سرطان تخمدان یا پروستات، با پیروی از این دستورالعمل‌ها کاهش نمی‌یابند.