مذاکره با شرکت آلمانی باسف ادامه دارد

  معاون وزیر نفت با اشاره به ادامه مذاکرات با باسف گفت: سرمایه‌گذاری این شرکت آلمانی در ایران هنوز نهایی نشده است.مرضیه شاهدایی در گفت‌و‌گو با شانا درباره سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد دلاری شرکت باسف (BASF) اظهار کرد: گفت‌و‌گو‌ها با باسف ادامه دارد و هنوز هیچ موضوعی درباره سرمایه‌گذاری این شرکت آلمانی قطعی نشده است. مدیرعامل […]

 

معاون وزیر نفت با اشاره به ادامه مذاکرات با باسف گفت: سرمایه‌گذاری این شرکت آلمانی در ایران هنوز نهایی نشده است.مرضیه شاهدایی در گفت‌و‌گو با شانا درباره سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد دلاری شرکت باسف (BASF) اظهار کرد: گفت‌و‌گو‌ها با باسف ادامه دارد و هنوز هیچ موضوعی درباره سرمایه‌گذاری این شرکت آلمانی قطعی نشده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: حجم سرمایه‌گذاری از سوی باسف و منطقه مورد نظر هنوز مشخص نشده است.

گرهارد شرودر، صدراعظم پیشین آلمان نیز در سفر ماه گذشته خود به ایران گفته بود: هم اکنون نمی‌توان حجم سرمایه‌گذاری شرکت‌های آلمانی را در ایران مشخص کرد، اما انتظار داریم با توجه به علاقه‌مندی شرکت‌های کشور ما برای فعالیت در ایران، توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی با تهران با چشم اندازهای مناسبی روبه‌رو باشد.

آلمانی‌ها نخستین هیأت تجاری بودند که پس از تصویب برجام به ریاست زیگمار گابریل، معاون صدراعظم آلمان به ایران آمدند و هم اکنون با توجه به لغو تحریم‌ها علیه ایران، مذاکرات آن‌ها برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف صنعت از جمله صنعت پتروشیمی ادامه دارد.

 

باسف تاکنون ٦ شهرک پتروشیمی در کشورهای مختلف دنیا ایجاد کرده است؛ این شرکت آلمانی در سال ٢٠١٤ با درآمد ٧٤ میلیارد یورویی، رتبه نخست شرکت‌های پتروشیمی دنیا را کسب کرده است.