نظریه بازگشت به دریا اجرایی می‌شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش می‌گوید نظریه بازگشت به دریا برای استفاده از منافع کلان و راهبردی دریا‌ها در حال اجرایی می‌شود. به گزارش ایرنا، حبیب‌ا… سیاری در همایش ملی تبیین اهمیت دریا و نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر رهنمود‌ها و تدابیر مقام معظم رهبری که در باغ موزه‌ دفاع مقدس […]

فرمانده نیروی دریایی ارتش می‌گوید نظریه بازگشت به دریا برای استفاده از منافع کلان و راهبردی دریا‌ها در حال اجرایی می‌شود.

به گزارش ایرنا، حبیب‌ا… سیاری در همایش ملی تبیین اهمیت دریا و نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر رهنمود‌ها و تدابیر مقام معظم رهبری که در باغ موزه‌ دفاع مقدس برگزار شد، گفت: همان طور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند دریا برای یک کشور فواید راهبردی و کلان دارد.

وی ادامه داد: متأسفانه به دلیل سیاست‌های استعماری قبل از انقلاب و بی‌کفایتی حاکمان آن زمان از منافع دریا بهره‌برداری نشد، اما در سال‌های اخیر با تدابیر مقام معظم رهبری این فرصت به دست آمده که بتوانیم برای اجرایی شدن تشکیل نیروی دریایی راهبردی و توسعه سواحل مکران در سایه‌ اقتدار دریایی که در نهایت موجب توسعه دریا محور خواهد شد حرکت کنیم. و انشا‌ا… نظریه بازگشت به دریا برای استفاده از منافع کلان و راهبردی دریا‌ها اجرایی شود.