اتمام پروژه‌های نیمه تمام ۳۰ سال طول می‌کشد

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که متوسط سرانه ورزشی در کشور به ویژه در استان قم بسیار پایین است گفت: قطعاً با واگذاری پروژه‌های نیمه تمام ورزشی به بخش خصوصی شاهد توسعه و شکوفایی این حوزه خواهیم بود. به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی که به شهر مقدس قم سفر […]

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که متوسط سرانه ورزشی در کشور به ویژه در استان قم بسیار پایین است گفت: قطعاً با واگذاری پروژه‌های نیمه تمام ورزشی به بخش خصوصی شاهد توسعه و شکوفایی این حوزه خواهیم بود.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی که به شهر مقدس قم سفر کرده، پیش از ظهر دیروز(سه‌شنبه، ۲۷ بهمن‌ماه) در مراسم افتتاح مجموعه ورزشی شهدای مدافع حرم با بیان این‌که شهدا نماد غیرت انقلابی و اسلامی هستند گفت: به‌طور حتم تمام مردم قدر و منزلت والایی برای آن‌ها قایل هستند و شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم در دل ملت ایران جای دارند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم اتمام پروژه‌های عمرانی و ورزشی در کشور افزود: متأسفانه در چند سال اخیر با وجود تلاش‌های انجام شده کاروان به گل نشسته پروژه‌های عمرانی حرکت نکرده از این رو براساس آمار‌ها حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه تمام وجود دارد که با اعتبار سالانه حدود ۳۰ هزار میلیارد تومانی در بخش عمران اجرا و اتمام این پروژه‌ها حدود ۳۰ سال طول می‌کشد.

وی با اشاره به ضرورت واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به ویژه پروژه‌های ورزشی به بخش خصوصی تأکید کرد و گفت: بسیار خوشحال هستیم که وزارت ورزش برنامه‌ریزی مناسبی را برای واگذاری این پروژه‌ها انجام داده البته مجلس در بودجه‌های سالیانه این اختیار را به دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها ارایه کرده تا پروژه‌ها را به بخش خصوصی و مردم واگذار کند.

لاریجانی با اشاره به نیمه‌تمام ماندن ۱۴ پروژه ورزشی در شهر مقدس قم تصریح کرد: این پروژه‌ها باید هرچه سریعتر به بخش خصوصی و خیرین واگذار شود زیرا با توجه به وضعیت اعتبارات اجرای آن‌ها بسیار طول می‌کشد.

وی ادامه داد: براساس آمار‌ها متوسط سرانه کشور و استفاده از زمین ورزشی حدود ۷۵ سانتی متر است که این آمار در شهر قم به ۴۵ سانتی متر رسیده از این رو این آمار نشان می‌دهد که توسعه اماکن ورزشی در استان بسیار ضروری است.

رییس قوه مقننه گفت: یکی از راه‌های اجرای طرح‌های نیمه تمام در کشور به ویژه استان قم واگذاری آن‌ها به خیرین است که دستگاه‌ها باید در جهت اجرای این موضوع اقدام کنند استانداری قم نیز باید بخش خصوصی و خیرین را برای اجرای پروژه‌های ورزشی تشویق کنند از این رو در صورتی که این پروژه‌های نیمه تمام ورزشی به بخش خصوصی واگذار شود، قطعاً در آینده شاهد توسعه و شکوفایی ورزشی در استان خواهیم بود.

 

رییس مجلس شورای اسلامی با اعلام این‌که توسعه امکانات ورزشی موجب شناسایی و پیدایش استعدادهای جدید و کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود گفت: تمام مسؤولان باید در جهت گسترش ورزش کشور و ارتقای امکانات تلاش کنند.