لیبهر؛ برنده مناقصه گنتری‌کرین بندر شهید رجایی شد

  شهره حقی- مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از برنده مناقصه گنتری‌کرین بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: مناقصه این جرثقیل‌ها به صورت بین‌المللی برگزار و شرکت‌های داخلی ‌و خارجی به صورت مشترک قیمت‌های خود را ارایه دادند که پس از ارزیابی کیفی، در نهایت این شرکت آلمانی به دلیل کیفیت بالای تجهیزات بندری، […]

 

شهره حقی- مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از برنده مناقصه گنتری‌کرین بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: مناقصه این جرثقیل‌ها به صورت بین‌المللی برگزار و شرکت‌های داخلی ‌و خارجی به صورت مشترک قیمت‌های خود را ارایه دادند که پس از ارزیابی کیفی، در نهایت این شرکت آلمانی به دلیل کیفیت بالای تجهیزات بندری، برنده مناقصه گنتری‌کرین بندر شهید رجایی شد.

به گزارش خبرنگار مناقصه‌مزایده، محمد سعید‌نژاد با اعلام این خبر، اظهار ‌داشت: شرکت آلمانی لیبهر به دلیل کیفیت بالای تجهیزات بندری برنده مناقصه گنتری‌کرین بندر شهید رجایی شد.

وی در ادامه با بیان این‌که این خبر خوشحال کننده‌ای برای دست اندرکاران بندری خواهد بود، افزود: شرکت لیبهرآلمان هم برای تحویل تجهیزات به ایران مشتاق است و عجله دارد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره آخرین وضعیت فاز ٣ بندرشهید رجایی گفت: با کمک مشاور، در حال اصلاح طراحی این فاز هستیم تا متناسب با استانداردهای جدید بازطراحی شود.

محمد سعیدنژاد افزود: طراحی این فاز متعلق به ٤٠ سال پیش است و در آن زمان به خوبی صورت گرفته، اما با توجه به پیشرفت‌های تازه بنادر در جهان، به دنبال بازطراحی آن هستیم؛ البته این باز طراحی مانع ادامه فعالیت پیمانکار در این بندر نشده است.

وی با اشاره به استقبال سرمایه‌گذاران برای ورود به بندر شهید رجایی، گفت: تاکنون ۷ شرکت بزرگ درخواست سرمایه‌گذاری در بندر شهید رجایی را ارایه دادند که در حال بررسی و ارزیابی کیفی درخواست‌های آن‌‌ها هستیم.

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی این بار طراحی را مانع ادامه فعالیت پیمانکار بندر شهید رجایی ندانست و عنوان‌ داشت: البته این بار طراحی موانعی فنی دارد اما ما تلاش می‌کنیم که تا آنجا که ممکن است فاز ۳ بندر شهید رجایی را توسعه دهیم.