در بودجه ۹۵ ردیفی بابت رد دیون دولت نیست

  سید‌تقی نوربخش گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی تنها سازمانی است که بدون اتکا به بودجه عمومی و با وجود بدهکاری‌های سنگین دولت به تعهدات خودعمل می‌کند. به گزارش ایلنا، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی ماهانه ۴هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بدون اتکا به بودجه عمومی تأمین اعتبار می‌کند و به تعهدات خود در قبال بازنشستگان […]

 

سید‌تقی نوربخش گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی تنها سازمانی است که بدون اتکا به بودجه عمومی و با وجود بدهکاری‌های سنگین دولت به تعهدات خودعمل می‌کند.

به گزارش ایلنا، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی ماهانه ۴هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بدون اتکا به بودجه عمومی تأمین اعتبار می‌کند و به تعهدات خود در قبال بازنشستگان و مستمری‌بگیران عمل می‌نماید.

وی افزود: تأمین‌اجتماعی تنها صندوقی است که با محاسبات دقیق بیمه‌ای اداره می‌شود.

رییس سازمان تأمین‌اجتماعی در ادامه در رابطه با حجم سنگین بدهی‌های دولت به سازمان تأمین‌اجتماعی و مکانیزم پرداخت آن‌‌ها گفت: در برنامه ششم توسعه احکام مختلفی قید شده و مکانیزم‌های مختلفی برای رد دیون در نظر گرفته شده اما به‌طور مشخص در بودجه ۹۵ ردیفی بابت رد دیون دولت به سازمان دیده نشده است.

وی ادامه ‌داد: پیش از این برای سال جاری مقرر شده بود تا دولت دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بابت بدهی‌های معوقه به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت کند که این تکلیف دولت نیز هنوز عملیاتی نشده است.

نوربخش در ادامه گفت: عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی نیمه اول اسفندماه پرداخت می‌شود و به همین منظور هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

 

وی در پایان به روند یکسان کردن زمان پرداخت مستمری‌ها اشاره کرد و گفت: از این پس مستمری بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی ۱۷ تا ۲۷ هر ماه پرداخت می‌شود.