اذعان گوگل به جمع‌آوری اطلاعات دانش آموزان برای مصارف غیرتبلیغاتی

  گوگل به جمع‌آوری اطلاعات از دانش آموزان در زمان بازدید آن‌‌ها از سایت‌های متعلق به گوگل مانند یوتیوب یا سرویس‌هایی مانند نقشه گوگل اذعان کرده، اما افزوده که از این اطلاعات شخصی برای نمایش تبلیغات هدفمند استفاده نمی‌کند. به گزارش فارس به نقل از ریکد، این اطلاعات در واکنش به درخواست رسمی ال‌فرانکن سناتور […]

 

گوگل به جمع‌آوری اطلاعات از دانش آموزان در زمان بازدید آن‌‌ها از سایت‌های متعلق به گوگل مانند یوتیوب یا سرویس‌هایی مانند نقشه گوگل اذعان کرده، اما افزوده که از این اطلاعات شخصی برای نمایش تبلیغات هدفمند استفاده نمی‌کند.

به گزارش فارس به نقل از ریکد، این اطلاعات در واکنش به درخواست رسمی ال‌فرانکن سناتور ایالت مینوسوتا توسط گوگل ارایه شد. سناتور مذکور نگران بود که گوگل با جمع‌آوری اطلاعات شخصی دانش‌آموزان برای مقاصد غیرآموزشی و بدون رضایت یا اطلاع والدین آن‌‌ها دچار تخلف شده باشد.

گوگل می‌گوید اطلاعات دانش‌آموزان را در زمان استفاده از نرم افزارهایش نگهداری می‌کند. با توجه به استفاده گسترده دانش آموزان از رایانه‌های کروم بوک در ایالات متحده و برخی نرم افزارهای آموزشی خاص این شرکت عملکرد این شرکت زیر ذره بین بوده است.

 

چندی قبل بنیاد Electronic Frontier با طرح شکایت از گوگل در کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا این شرکت را به جمع‌آوری اطلاعات شخصی دانش‌آموزان برای مقاصد غیرآموزشی متهم کرده بود. سوزان مولیناری، معاون سیاست گذاری و روابط دولتی گوگل در واکنش به این شکایت اظهار داشت که گوگل اسامی و آدرس ایمیل دانش آموزان را در زمان استفاده از برنامه‌هایی مانند جیمیل، سرویس اسناد و تقویم گوگل جمع‌آوری می‌کند. اما از این اطلاعات برای نمایش تبلیغات تجاری برای کاربران استفاده نمی‌شود. با این حال مخالفان گوگل می‌گویند موضوع را کماکان از نزدیک مورد بررسی قرار خواهند داد.