ارزیابی من از جشنواره فجر مثبت است

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارزیابی خود از فیلم‌های جشنواره امسال گفت: فیلم‌های جشنواره امسال نسبت به سال‌های گذشته ارزشی‌تر بود و در جشنواره تئاتر نیز کم حاشیه‌‌ترین تئاتر‌ها را داشتیم. به گزارش مهر، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در مورد جشنواره فیلم […]

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارزیابی خود از فیلم‌های جشنواره امسال گفت: فیلم‌های جشنواره امسال نسبت به سال‌های گذشته ارزشی‌تر بود و در جشنواره تئاتر نیز کم حاشیه‌‌ترین تئاتر‌ها را داشتیم.

به گزارش مهر، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در مورد جشنواره فیلم فجر گفت: ارزیابی من از جشنواره فجر مثبت است.

وی افزود: اگر مقایسه‌ای داشته باشیم از این جشنواره با جشنواره دو سال قبل، فیلم‌هایی که ساخته شده، فیلم‌های ارزشی است و برخی از فیلم‌هایی هم که اجتماعی بود به واقعیت‌های اجتماعی کشور پرداخته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: طبیعتاً هر کاری یکسری ایراداتی دارد. برخی از فیلم‌‌ها اشکالاتی داشتند که در مرحله صدور مجوز اکران حتماً به آن توجه خواهد شد.

جنتی همچنین با اشاره به جشنواره تئاتر و موسیقی گفت: جشنواره تئاتر بسیار عالی بود و مجموعاً تئاترهای خوبی اجرا شده است و شاید کم‌حاشیه‌‌ترین تئاتر‌ها را امسال داشتیم.

وی همچنین در خصوص بودجه فرهنگ در لایحه ۹۵ گفت: اعتبارات ما افزایش پیدا کرده است، اما اگر نسبت به گذشته مقایسه کنیم، این افزایش، افزایش چشمگیری نیست.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به نگاهی که مقام معظم رهبری نسبت به فرهنگ دارند و آن را در رأس همه مسایل می‌دانند و تأکید دارند که اقتصاد و سیاست ذیل فرهنگ هستند، طبیعتاً دولت و مجلس باید توجه بیش‌تری نسبت به بودجه فرهنگ داشته باشند.