فعالیت ۱۱۰ معدن در لرستان

  ‌رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از وجود ۱۱۰ معدن فعال در استان خبر داد. محمدرضا صفی‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: یکی از اصلی‌‌ترین و مهم‌ترین پایه‌های اقتصاد هر کشوری، منابع معدنی و ذخایر زیرزمینی آن است. وی ادامه داد: نقش معادن و منابع در رشد اقتصادی انکارناپذیر بوده و بدون […]

 

‌رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از وجود ۱۱۰ معدن فعال در استان خبر داد.

محمدرضا صفی‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: یکی از اصلی‌‌ترین و مهم‌ترین پایه‌های اقتصاد هر کشوری، منابع معدنی و ذخایر زیرزمینی آن است.

وی ادامه داد: نقش معادن و منابع در رشد اقتصادی انکارناپذیر بوده و بدون تردید بهره‌برداری از معادن کشور، یک عامل کاملاً مثبت و مهم در رشد و توسعه اقتصادی است.

این مسؤول اضافه کرد: حل بحران بیکاری در مناطق محروم اصلی‌‌ترین مزیت کشف یک معدن در منطقه است و بدون شک نبود چنین نعمت‌های طبیعی می‌توانست بحران بیکاری را در آن منطقه چندین برابر کند.

صفی‌خانی یادآور شد: حدود ۱۱۰ معدن در استان فعال بوده و نسبت به کشور که ۵۲۰۰ معدن هستند، این آمار دو درصد از معادن فعال کشور را شامل میشود.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خاطرنشان کرد: همچنین کشف مزایای زیادی از جمله ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار، ایجاد و تکمیل زیرساخت‌ها نظیر حمل و نقل، توسعه شبکه‌های انتقال انرژی، آب و اضافه شدن بخش مولد معدن در کنار بخش کشاورزی و دامداری به عنوان مؤلفه‌های اصلی اقتصاد مناطق غیرشهری را به دنبال دارد.