دومین محموله نفتی ایران پیش از پایان فوریه بارگیری می‌شود

  مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره بارگیری نخستین محموله صادراتی نفتی ایران پس از لغو تحریم‌ها، گفت: دومین محموله نیز پیش از پایان ماه جاری میلادی بارگیری و صادر می‌شود. رکن‌الدین جوادی، معاون وزیر نفت در گفت‌و‌گو با شانا با اشاره به بارگیری نخستین محموله نفتی ایران برای صادرات پس از آغاز رسمی […]

 

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره بارگیری نخستین محموله صادراتی نفتی ایران پس از لغو تحریم‌ها، گفت: دومین محموله نیز پیش از پایان ماه جاری میلادی بارگیری و صادر می‌شود.

رکن‌الدین جوادی، معاون وزیر نفت در گفت‌و‌گو با شانا با اشاره به بارگیری نخستین محموله نفتی ایران برای صادرات پس از آغاز رسمی اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اظهار کرد: به محض پایان بارگیری نخستین محموله، نفت ایران به بازارهای اروپایی صادر می‌شود.

معاون وزیر نفت خریداران این ۳ محموله نفتی را شرکت‌هایی از فرانسه، اسپانیا و روسیه اعلام کرد و افزود: در مجموع ۴ میلیون بشکه نفت به مقصد اروپا پس از پایان بارگیری، صادر می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان این که دومین محموله نیز پیش از پایان ماه جاری میلادی صادر می‌شود، یادآور شد: ایران همچنان به بازاریابی صادرات نفت خود ادامه می‌دهد.

وی با بیان این که میزان صادرات نفت کشورمان در ماه بعد نیز افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: تا پایان امسال افزایش ٥٠٠ هزار بشکه‌ای تولید نفت ایران محقق خواهد شد.