فروش ۷٫۱ میلیون بشکه نفت ایران در ۴۸ ساعت

  مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان این‌که با لغو تحریم‌ها رکورد بارگیری نفتکش‌‌ها و صادرات نفت ایران شکسته شد، گفت: برای نخستین بار بیش از ۷٫۱ میلیون بشکه نفت در مدت ۴۸ ساعت صادر شد. به گزارش مهر، سید پیروز موسوی درباره آخرین وضعیت ورود کشتی‌های نفتکش اروپایی به پایانه‌های نفتی ایران، گفت: […]

 

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان این‌که با لغو تحریم‌ها رکورد بارگیری نفتکش‌‌ها و صادرات نفت ایران شکسته شد، گفت: برای نخستین بار بیش از ۷٫۱ میلیون بشکه نفت در مدت ۴۸ ساعت صادر شد.

به گزارش مهر، سید پیروز موسوی درباره آخرین وضعیت ورود کشتی‌های نفتکش اروپایی به پایانه‌های نفتی ایران، گفت: بعد از توافق هسته‌ای و اجرای برجام و سفر اخیر وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در قالب هیأت دولت به اروپا و مذاکراتی که با شرکت‌های نفتی اروپایی انجام شد، قرار شد این میزان نفت به اروپا صادر شود که در روزهای گذشته صادرات این محموله انجام شد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با یادآوری این‌که یکی از بندهای توافق هسته‌ای لغو محدودیت صادرات نفت خام ایران بود که خوشبختانه خیلی زود شاهد تحقق این هدف بودیم، تصریح کرد: در طول ماه اول لغو تحریم‌ها، صادرات نفت خام ایران بیش از ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

این مقام مسؤول با تأکید بر این‌که هم اکنون حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش صادرات نفت خام ایران به مقصد مشتریان و کشورهای سنتی خریدار نفت خام ایران بوده است، اظهار داشت: علاوه بر این، مابقی این افزایش تولید به مقصد کشور‌ها و خریداران جدید نفت بوده است.

وی با بیان این‌که هم اکنون شرکت پایانه‌های نفتی ایران با تمهیداتی که در نظر گرفته بود و با انجام تعمیرات، نوسازی، بازسازی و به روز رسانی تأسیسات و اسکله‌ها، در حال حاضر بدون هیچ مشکلی امکان پهلودهی و جداسازی همزمان ۹ کشتی نفتکش را دارد، تأکید کرد: در طول ۳۰ ساعت علاوه بر بارگیری ۴ میلیون بشکه نفت به نفتکش‌های اروپایی، بارگیری مشتریان سنتی را هم داشتیم و در مجموع در این مدت ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه نفت خام بارگیری شده است.

 

موسوی با تأکید بر این‌که در مدت مورد اشاره، اسکله آذرپاد (اسکله غربی) پایانه نفتی خارگ، که آمادگی پذیرش کشتی‌های نفتکش پهن پیکر به دلیل آبخور بالا را دارد، برای اولین بار پس از ۴ سال پذیرای ۳ کشتی نفتکش به‌طور همزمان بود، اظهار داشت: به زودی با ورود کشتی‌های جدید دور جدید افزایش صادرات نفت ایران به کشورهای اروپایی آغاز خواهد شد.