فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در پساتحریم متحول می‌شود

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفت: در دوران پساتحریم با برداشته شدن موانع، صنعت فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) متحول خواهد شد. ناصرعلی سعادت در گفت‌وگو با ایرنا افزود: یکی از مهم‌ترین صنایعی که پس از برجام، شاهد تحولات جدی در آن خواهیم بود، صنعت فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات کشور است. وی به نقش سازنده […]

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفت: در دوران پساتحریم با برداشته شدن موانع، صنعت فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) متحول خواهد شد.

ناصرعلی سعادت در گفت‌وگو با ایرنا افزود: یکی از مهم‌ترین صنایعی که پس از برجام، شاهد تحولات جدی در آن خواهیم بود، صنعت فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات کشور است.

وی به نقش سازنده تعاملات بین‌المللی در این بخش اشاره کرد و گفت: ایجاد تعاملات بین‌المللی، تأثیرات ‌زیادی روی توسعه این صنعت خواهد داشت و سبب توسعه فعالیت‌های این بخش می‌شود.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اشاره به این‌که ما باید دوران پسابرجام را مدیریت کنیم، اظهارکرد: در مدل همکاری و تعاملات این موضوع دیده می‌شود. این روند نشان می‌دهد ما در حال مدیریت این موضوع مهم هستیم.

توجه کافی دولت یازدهم به صنعت فاوا

وی اظهارکرد: آن‌چه ما را در سال‌های گذشته نگران می‌کرد، عدم توجه کافی به این صنعت بود که در دولت یازدهم این اتفاق مهم رخ داده است.

سعادت با اشاره به این‌که به جرأت می‌توان گفت که نگاه وزیر ارتباطات و فن‌آوری نگاه بسیار درستی است، تأکیدکرد: اهمیت دادن به بخش خصوصی، ایجاد فضا برای این بخش و توجه کافی به این بخش از جمله اقداماتی است که در حال انجام است.

وی عدم حمایت از این صنعت را مهم‌ترین عامل نوپا بودن آن در کشور اعلام و اظهار امیداوری کرد روند حمایت از این صنعت با شتاب بیش‌تری ادامه یابد تا شاهد تحولات چشمگیر در آن باشیم.

تحریم، سبب ایجاد خودباوری

وی به شرایط فاوا در دوران تحریم اشاره و اظهارکرد: شرایط دوران تحریم‌ها سبب شده تا ما خودمان را دریابیم و همه دنیا در سال‌های تحریم فراگرفتند که با ما باید چگونه تعامل و ارتباط داشته باشند.

سعادت ادامه داد: شرکت‌های ایرانی در این دوران یاد گرفتند که بدون نیاز به دنیا نیز می‌شود کار‌ها را پیش برد و با تلاش خود به موفقیت‌های خوبی نیز دست یافت.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفت: تجربه‌ای که در این زمینه به دست آورده‌ایم بسیار باارزش است. سختی‌های این دوران به پایان می‌رسد، این سختی‌ها از ما آدم‌های دیگری ساخته است.

 

وی با اشاره به این‌که تحریم‌ها به رغم تحمیل فشارها، زمینه فراگیری تجارب را فراهم کرده است، گفت: صنعت ما در این دوران، مسیری را تجربه کرده که کم‌تر کشوری در دنیا آن را تجربه کرده است.