مناطق ویژه علم و فن‌آوری از معافیت خاص گمرکی برخوردار می‌شوند

وحید احمدی گفت: مناطق ویژه علم و فن‌آوری از مزایای مناطق آزاد مانند معافیت‌های خاص گمرکی برخودار می‌شوند. به گزارش مهر، معاون پژوهشی وزارت علوم در حاشیه صد و سی و هشتمین جلسه کمیسیون‌های دائمی شورای عتف در جمع خبرنگاران گفت: طرح‌های کلان ملی که مصوب شورای عتف هستند باید دارای یک دستگاه متقاضی باشند […]

وحید احمدی گفت: مناطق ویژه علم و فن‌آوری از مزایای مناطق آزاد مانند معافیت‌های خاص گمرکی برخودار می‌شوند.

به گزارش مهر، معاون پژوهشی وزارت علوم در حاشیه صد و سی و هشتمین جلسه کمیسیون‌های دائمی شورای عتف در جمع خبرنگاران گفت: طرح‌های کلان ملی که مصوب شورای عتف هستند باید دارای یک دستگاه متقاضی باشند که معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری به عنوان دستگاه متقاضی این طرح انتخاب شده است.

وی افزود: طرح رصدخانه در کمیسیون تخصصی مربوطه در شورای عتف درحال بررسی است و در جلسه آینده کمیسیون‌های تخصصی نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان‌کرد: طرح رصدخانه ملی در صورتی که به عنوان طرح کلان ملی مصوب شورای عتف قرار گیرد می‌تواند از مزایای مالی و حمایتی طرح‌های کلان ملی بهره‌مند شود.

معاون پژوهشی وزارت علوم افزود: در جلسه صد و سی و هشتمین کمیسیون‌های دائمی شورای عتف موضوع مناطق ویژه علم و فن‌آوری مورد بررسی قرار گرفت.

احمدی تأکید کرد: در سال گذشته در شورای عتف ۵ منطقه ویژه علم و فن‌آوری اصفهان، یزد، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و بوشهر مورد تصویب قرار گرفتند که تصویب منطقه ویژه در بوشهر مشروط به تأمین زیرساخت‌های لازم است.

وی تأکید کرد: تاکنون جزییات مربوط به اساس نامه، نحوه انتخاب سازمان عامل و احکام مسؤولیت‌ها در شورای عتف تعیین شده است.

معاون پژوهشی وزارت علوم با بیان این‌که منطقه ویژه علم و فن‌آوری آذربایجان شرقی یکی از مناطق فعال است، گفت: گزارش مربوط به منطقه ویژه این استان توسط استاندار ارایه شد که تاکنون اساس‌نامه و سازمان عامل این منطقه تشکیل شده است.

احمدی با اشاره به این‌که مراکز فعال در مناطق ویژه علم و فن‌آوری باید دارای همگرایی و هم‌افزایی با یکدیگر باشند، افزود: در این مناطق باید توسط شهرداری و استانداری فعالیت‌های خاص تعریف شود.

 

وی عنوان کرد: مناطق ویژه علم و فن‌آوری از مزایای مناطق آزاد مانند معافیت‌های خاص گمرکی برخودار می‌شوند.