زیر بار حرف زور FBI نمی‌رویم!

  با وجود فشارهای بسیار فدرال به شرکت اپل، همچنان تیم کوک بر امنیت اطلاعات مشتریان مصر است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل درخواست اف بی‌آی را مبنی بر کرک کردن داده‌های رمزگذاری شده یک گوشی آیفون رد کرد. چندی پیش دادگاه فدرال آمریکا اپل طی دستوری اپل را موظف […]

 

با وجود فشارهای بسیار فدرال به شرکت اپل، همچنان تیم کوک بر امنیت اطلاعات مشتریان مصر است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل درخواست اف بی‌آی را مبنی بر کرک کردن داده‌های رمزگذاری شده یک گوشی آیفون رد کرد.

چندی پیش دادگاه فدرال آمریکا اپل طی دستوری اپل را موظف به همکاری با FBI و کرک کردن داده‌های رمزگذاری شده کرد. اما اپل باز هم این در خواست را رد کرد و تیم کوک در نامه‌ای سرگشاده در وب سایت این شرکت به مشتریان اپل اطمینان داد که هرگز با فدرال همکاری نخواهد کرد و درمورد رعایت حقوق مشتریان این شرکت کاملاً مصر است.

این گوشی آیفون تحت تصرف فدرال مربوط به یک زوج تروریستی است که چندی پیش در یک حمله مسلحانه منجر به کشته شدن ۱۴ تن شدند. در حال حاضر FBI با مشکل کرک گوشی اپل این زوج و دسترسی به اطلاعات آن‌ها است.

تیم کوک در نامه‌‌اش ضمن ادای احترام به قربانیان این فاجعه گفت که درخواست FBI نقض تعهد این شرکت و یک راه نفوذ همیشگی به گوشی‌های آیفون خواهد بود و این کار «شاه کلیدی» در اختیار شرکت اپل قرار می‌دهد که حریم شخصی مشتریان اپل را برای همیشه به خطر خواهد انداخت.

 ما سال‌ها بر روی افزایش امنیت و حریم خصوصی کاربران کار کرده‌ایم و امروز فدرال از ما می‌خواهد که نتیجه سال‌ها تحقیقات خود را بر باد دهیم و مشتریان خودمان را هک کنیم. وی در ادامه نوشت: تاکنون در تاریخ آمریکا هیچ شرکتی این چنین تحت فشار نبوده است.

 

به گزارش CBS شرکت اپل کاملاً در برابر دولت آمریکا مقاومت خواهد کرد و هرگز مشتریان خود را هک نمی‌کند. تیم کوک در نامه اذعان کرد که اپل به این درخواست تن نخواهد داد و امنیت گوشی‌های خود را زیر سؤال نمی‌برد.