اگر گوشی اندروید دارید، این پیام را هرگز باز نکنید!

  یک ویروس بسیار مخرب در کمین اندرویدی‌ها نشسته است، پس مراقب پیام‌های دریافتی خود باشید. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ ویروسی کاملاً خطرناک از طریق پیامک به گوشی‌های هوشمند اندروید ارسال شده و منجر به پاک شدن کلیه اطلاعات شما می‌شود. بد‌افزار Dubbed Mazar به سادگی کنترل گوشی شما را از راه دور در […]

 

یک ویروس بسیار مخرب در کمین اندرویدی‌ها نشسته است، پس مراقب پیام‌های دریافتی خود باشید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ ویروسی کاملاً خطرناک از طریق پیامک به گوشی‌های هوشمند اندروید ارسال شده و منجر به پاک شدن کلیه اطلاعات شما می‌شود.

بد‌افزار Dubbed Mazar به سادگی کنترل گوشی شما را از راه دور در دست گرفته و به هکر اجازه ورود به گوشی شما را می‌دهد. این بدافزار اطلاعات شما را پاک کرده و یا با خط شما تماس می‌گیرد حتی می‌تواند پیام‌های شما را بخواند.

به اعتقاد شرکت امنیتی Heimdal که برای اولین بار این بد‌افزار را کشف کرد، پیام حاوی بدافزار تا کنون به ۱۰۰ هزار نفر در دانمارک ارسال شده است.

هنوز از پخش شدن این ویروس در کشورهای دیگر اطلاع دقیقی داده نشده است ولی این پیام به صورت MMS وارد گوشی‌های اندروید می‌شود.

در این بدافزار یک لینک دانلود نرم‌افزار Tor وجود دارد که پس از دانلود به‌کاربران امکان اتصال به نت را به صورت ناشناس می‌دهد، سپس گوشی اندروید شما در معرض تهدید هکر قرار می‌گیرد.

هکر‌ها با کنترل فعالیت‌های شما از راه دور، پاک کردن اطلاعات شخصی شما، ارسال و خواندن پیام و برقراری تماس، کنترل تلفن همراه هوشمندتان را در دست می‌گیرند و منجر به هزینه‌های سرسام‌آوری برشما می‌شود.

 

به‌کاربران اندرویدی توصیه می‌شود که به هیچ عنوان روی لینک‌های نامطمئن کلیک نکنند و مواظب پیام‌های ارسالی به آن‌ها باشند.