فدرال رزرو گره کور قیمت طلا را باز می‌کند؟

  بانک مریل‌لینچ آمریکا پیش‌بینی کرده است که فدرال رزرو امسال نرخ بهره را دو بار افزایش خواهد داد. این بانک قبلاً پیش‌بینی کرده بود که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را امسال ۳ یا ۴ بار افزایش می‌دهد. به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، قیمت جهانی طلا که هفته گذشته با افزایش […]

 

بانک مریل‌لینچ آمریکا پیش‌بینی کرده است که فدرال رزرو امسال نرخ بهره را دو بار افزایش خواهد داد. این بانک قبلاً پیش‌بینی کرده بود که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را امسال ۳ یا ۴ بار افزایش می‌دهد.

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، قیمت جهانی طلا که هفته گذشته با افزایش نسبی روبه‌رو شده بود، در آخرین روز هفته پیش نیز تغییر چندانی نداشت و همچنان بالاتر از سطح ۱۲۰۰ دلار در هر اونس تثبیت شده است.

گمانه‌زنی‌های مربوط به نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا موجب شد تا قیمت جهانی طلا با افزایش روبه‌رو شود. قیمت طلا پیش از این در ۳ روز متوالی با کاهش همراه شده بود.

 براساس این گزارش انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا نشان می‌دهد که سیاست‌گذاران پولی آمریکا نگران اوضاع اقتصادی جهان هستند و به همین علت ممکن است روند افزایش نرخ این کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی را به تأخیر بیندازند.

 این گمانه‌زنی‌ها موجب شده است تا قیمت جهانی طلا با افزایش نسبی روبه‌رو شود. فدرال رزرو آمریکا به شدت نگران وضعیت اقتصادی جهان و نوسانات شاخص سهام در بازارهای مالی بین‌المللی بوده است. به نظر می‌رسد فدرال رزرو آمریکا برنامه خود برای افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۶ میلادی را تغییر دهد.

 البته هنوز برخی از سیاست‌گذاران فدرال رزرو آمریکا انتظار دارند که نرخ بهره بار دیگر در سال ۲۰۱۶ افزایش یابد و حتی در نشست ژانویه نیز در این خصوص بحث و مذاکره داشته‌اند. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی اگر فدرال رزرو آمریکا افزایش نرخ بهره در سال جاری میلادی را به تأخیر بیندازد تقاضا برای طلا افزایش خواهد یافت.

 گزارش سایت طلا می‌افزاید، قیمت هر اونس طلا در آخرین روز هفته گذشته بدون تغییر چندانی به سطح ۱۲۱۰ دلاری رسیده است.

 بارناباس گان، تحلیلگر ارشد مؤسسه سرمایه‌گذاری او‌سی‌بی‌سی تأکید کرد: با توجه به نگرانی موجود در اقتصاد جهانی و انتشار متن مذاکرات نشست فدرال رزرو آمریکا، قیمت طلا همچنان در سطح ۱۲۰۰ دلاری حمایت خواهد شد.

 وی افزود: به احتمال زیاد فدرال رزرو آمریکا افزایش نرخ بهره را تا ۶ ماه دوم امسال به تأخیر خواهد انداخت و قیمت طلا در ۶ ماه نخست امسال با افزایش نسبی روبه‌رو خواهد شد.

 بانک مریل لینچ آمریکا نیز پیش‌بینی کرده است که فدرال رزرو امسال نرخ بهره را ۲ بار افزایش خواهد داد. این بانک قبلا پیش‌بینی کرده بود که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را امسال ۳ یا ۴ بار افزایش می‌دهد.

همچنین تحلیل تکنیکال نشان می‌دهد سطح مقاومتی قیمت طلا ۱۲۱۳ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت تا ۱۲۱۷ دلار افزایش خواهد یافت.

 

به گزارش ایستانیوز، تازه‌‌ترین تحلیل تکنیکال‌اف‌ایکس‌استریت نشان می‌دهد که قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت در دامنه ۱۷ دلاری در نوسان خواهد بود.