ورود ۵۰ تویوتا کمری هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی

  مدیرعامل سازمان تاکسیرانی پایتخت از ورود نسل جدید خودروهای هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی خبر داد. به گزارش ایسنا، میثم مظفر در مراسم رونمایی از ۵۰ دستگاه خودروی تویوتا کمری هیبریدی با بیان این‌که در سال جاری سازمان تاکسیرانی اقدام جدیدی را در راستای به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید و هیبریدی در تاکسی‌‌ها کرده است گفت: بر […]

 

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی پایتخت از ورود نسل جدید خودروهای هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی خبر داد.

به گزارش ایسنا، میثم مظفر در مراسم رونمایی از ۵۰ دستگاه خودروی تویوتا کمری هیبریدی با بیان این‌که در سال جاری سازمان تاکسیرانی اقدام جدیدی را در راستای به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید و هیبریدی در تاکسی‌‌ها کرده است گفت: بر همین اساس روند ورود خودروهای هیبریدی و یورو۵ به ناوگان تاکسیرانی آغاز شد و شاهد ایجاد تحولی بزرگ در این بخش بوده‌ایم.

وی با بیان این‌که اینبار نسل جدیدی از خودروهای هیبریدی وارد ناوگان تاکسیرانی می‌شود، گفت: خودروهای هیبریدی نقش زیادی در کاهش آلودگی هوا دارند به گونه‌ای که آلایندگی ۶۶ تاکسی یورو۵ برابر با یک خودروی پیکان فرسوده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی پایتخت با بیان این‌که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی ۳ سال آینده ۱۰ هزار تاکسی هیبریدی وارد ناوگان می‌شود، گفت: ‌این ۵۰ خودروی کمری هیبریدی توسط شرکت پاکرو تاکسی (پاکرو سبز قشم) وارد شده‌اند و بر اساس برنامه‌ریزی‌‌ها ۲۵۰۰ دستگاه دیگر نیز توسط این شرکت وارد ناوگان حمل و نقل می‌شوند.

وی افزود: امیدواریم با کمک دولت، مجلس و شورای شهر ورود تاکسی‌های هیبریدی و دارای استاندارد یورو۵ سرعت بیش‌تری بگیرد.

همچنین طاهری مدیرعامل شرکت پاکروتاکسی نیز در سخنانی با بیان این‌که این شرکت در نظر دارد پس از اتمام ورود ۲۵۰۰ تاکسی هیبریدی و دارای استاندارد یورو۵ نسبت به ورود موتورسیکلت هیبریدی در ایران نیز اقدام کند، گفت: ما در خارج از ایران در زمینه حمل و نقل جاده‌ای فعالیت کرده و تجربیات خوبی داشته‌ایم و به خاطر کمک به همشهریان در راستای کاهش آلودگی هوا بر آن شدیم که نسل جدید خودروهای هیبریدی را وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کنیم.

وی با اشاره به کمک دولت‌های دیگر به توسعه حمل و نقل پاک در کشورهایشان گفت: امیدواریم دولت ایران نیز یارانه و سوبسید لازم را بدهد.

 

وی با اشاره به امتیازات تردد خودروهای هیبریدی در سطح شهر گفت: این خودرو‌ها مصرف سوخت ترکیبی‌شان ۵٫۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است و می‌توان بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر پیمایش با یک باک بنزین داشت. همچنین تردد آزاد در محدوده طرح ترافیک خواهند داشت.