آمار۶۰ درصدی فرار مالیاتی درکشور

  معاون حقوقی رییس‌جمهوری گفت: تنها ۳۲ درصد کسانی که باید مالیات بدهند بار مالیاتی را بر دوش می‌کشند زیرا هم‌اکنون ۶۰ درصد فرار مالیاتی در کشور داریم. الهام امین زاده در دیدار با استاندار خراسان رضوی در مشهد بدون اشاره به ۸ درصد باقی مانده از ۳۲ درصدی که مالیات می‌دهند و ۶۰ درصدی […]

 

معاون حقوقی رییس‌جمهوری گفت: تنها ۳۲ درصد کسانی که باید مالیات بدهند بار مالیاتی را بر دوش می‌کشند زیرا هم‌اکنون ۶۰ درصد فرار مالیاتی در کشور داریم.

الهام امین زاده در دیدار با استاندار خراسان رضوی در مشهد بدون اشاره به ۸ درصد باقی مانده از ۳۲ درصدی که مالیات می‌دهند و ۶۰ درصدی که فرار مالیاتی دارند، افزود: مالیات را در ایران تنها تولیدکنندگان شناسنامه‌دار و حقوق بگیران دولتی پرداخت می‌کنند.

وی ادامه داد: قاچاقچیان کالا و گردانندگان اقتصاد زیرزمینی که سالانه ۵ میلیارد دلار گردش مالی دارند هیچ‌گونه مالیاتی پرداخت نمی‌کنند.

معاون رییس‌جمهوری همچنین گفت: بخش خصوصی گاه از بیان مشکلات خود به شکل بنیادی و کلان عاجز است و نمی‌تواند موانع تولید را به درستی تشریح کند.

 

وی افزود: اما کمیته استانی ماده ۷۶ قانون بهبود شرایط کسب و کار استان خراسان رضوی بسیار قوی است به‌گونه‌ای که از برخی از اعضای آن دعوت کرده‌ایم تا برای بیان موانع بنیادی و کلان تولید به تهران بیایند.