الکترونیکی شدن تمام فرایند واردات فاوا

  با راه‌اندازی سامانه جامع ترخیص تجهیزات ارتباطی و فن‌آوری اطلاعات، تمامی فرایندهای واردات تجهیزات آنلاین شد و از ابتدای سال ۹۵ نیز تمامی درخواست‌ها صرفاً آنلاین خواهد شد. به گزارش فارس، این سامانه با توجه به لزوم الکترونیکی شدن فرایندهای صدور مجوزهای ثبت سفارش و ترخیص و گواهی تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی و فن‌آوری […]

 

با راه‌اندازی سامانه جامع ترخیص تجهیزات ارتباطی و فن‌آوری اطلاعات، تمامی فرایندهای واردات تجهیزات آنلاین شد و از ابتدای سال ۹۵ نیز تمامی درخواست‌ها صرفاً آنلاین خواهد شد.

به گزارش فارس، این سامانه با توجه به لزوم الکترونیکی شدن فرایندهای صدور مجوزهای ثبت سفارش و ترخیص و گواهی تأیید نمونه تجهیزات ارتباطی و فن‌آوری اطلاعات پیاده‌سازی شده است.

طراحی سامانه ترخیص تمام تجهیزات ICT به پایان رسیده و اکنون ارتباط این سامانه با سامانه گمرک فرامرزی برقرار شده است.

این سامانه برای تمامی تجهیزات ICT که برای واردات نیازمند دریافت مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است به‌کار می‌رود.

پیش از این برخی از مراحل واردات تجهیزات ICT به صورت دستی انجام می‌شد که اکنون تمامی فرایند الکترونیکی شده و واردکنندگان تجهیزات ICT دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای طی مراحل مربوطه ندارد.

 

تمامی مراحل ثبت سفارش و ترخیص تجهیزات مربوطه از طریق این سامانه انجام می‌شود و از ابتدای سال ۹۵ نیز به تمامی درخواست‌ها صرفاً از طریق این سامانه رسیدگی خواهد شد.