ایستگاه‌های اندازه‌گیری تشعشعات غیریون‌ساز در تهران نصب شد

  غلامرضا داداش‌زاده از نصب و راه‌اندازی ایستگاه‌های ثابت اندازه‌گیری تشعشعات غیریون‌ساز تا ۱۸ گیگا هرتز در شهر تهران خبر داد. به گزارش تسنیم، معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری با بیان این مطلب اظهار کرد: با راه‌اندازی این ایستگاه‌ها در ۷۰ نقطه از مناطق حساس ۲۲گانه شهر تهران که بیمارستان‌ها، مدارس و آسایشگاه‌های سالمندان […]

 

غلامرضا داداش‌زاده از نصب و راه‌اندازی ایستگاه‌های ثابت اندازه‌گیری تشعشعات غیریون‌ساز تا ۱۸ گیگا هرتز در شهر تهران خبر داد.

به گزارش تسنیم، معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری با بیان این مطلب اظهار کرد: با راه‌اندازی این ایستگاه‌ها در ۷۰ نقطه از مناطق حساس ۲۲گانه شهر تهران که بیمارستان‌ها، مدارس و آسایشگاه‌های سالمندان را شامل می‌شود تشعشعات پرتوهای رادیویی و مایکروویو در نقاط مختلف شهر تهران به صورت ۲۴ ساعته و در تمامی روزهای هفته از سوی رگولاتوری پایش می‌شود.

وی با اشاره به این‌که اطلاعات ثبت شده در فرایند پایش با استاندارد ملی میزان تشعشعات انطباق داده می‌شود، افزود: در صورت عدم رعایت استانداردهای مربوط به این حوزه، با اپراتور متخلف مطابق با قوانین و مقررات برخورد می‌شود.

 

او تصریح کرد: نظارت بر رعایت ایمنی تشعشعات غیر یون‌ساز در قالب پایش از طریق ایستگاه‌های اندازه‌گیری تشعشعات همزمان با اندازه‌گیری‌های ادواری و تصادفی میزان تشعشعات دکل‌ها و آنتن‌های اپراتور‌ها انجام می‌شود.