ارز تک نرخی به کمک تولید و تجارت می‌آید

  رییس کمیسیون اخلاق کسب ‌و کار اتاق بازرگانی گفت: دولت باید یک بازنگری بر روی بحث‌های مربوط به تخصیص بودجه در بخش‌های مختلف داشته باشد و این قطعا یک مدیریت کارآمد نیاز دارد. سیده‌فاطمه مقیمی در گفت‌و‌گو با خبرآنلاین درباره تک نرخی کردن ارز اظهار ‌کرد‌: با تک نرخی کردن ارز بازار مسدودی می‌تواند […]

 

رییس کمیسیون اخلاق کسب ‌و کار اتاق بازرگانی گفت: دولت باید یک بازنگری بر روی بحث‌های مربوط به تخصیص بودجه در بخش‌های مختلف داشته باشد و این قطعا یک مدیریت کارآمد نیاز دارد.

سیده‌فاطمه مقیمی در گفت‌و‌گو با خبرآنلاین درباره تک نرخی کردن ارز اظهار ‌کرد‌: با تک نرخی کردن ارز بازار مسدودی می‌تواند ایجاد شود و قیمت ثابتی روی نرخ ارز قرار می‌گیرد، در نتیجه پیش‌بینی‌های مربوط به معاملات تجاری یا تبادلات تجاری می‌تواند قابلیت این را داشته باشد که برای دراز مدت یک بازرگان قیمت تمام شده خودش را محاسبه کند.

وی درباره کاهش نرخ سود بانکی نیز گفت: در شرایطی که اقتصاد ناسالم است نرخ سود بانکی هم نرخ بالایی است برای یک دارنده سرمایه طبیعتاً قابلیت غیرریسک کردن تداعی می‌شود و به یک سود مستمر دائمی دریافتی از مؤسسات مالی ‌و اعتباری قناعت می‌کند و در نتیجه وارد حوزه ریسک در تجارت نمی‌شود.

این فعال اقتصادی افزود: در صورتی که اگر بانک مرکزی بتواند جاذبه سپرده‌گذاری در بانک را از بین ببرد پول‌های خوابیده در بانک‌ها می‌تواند به سرمایه گردش تجارت و تولید وارد شود و موجب رونق تجارت داخلی باشد‌. در بخش‌های مختلف هم می‌تواند انگیزه‌ای را به وجود آورد و فرصت‌هایی را ایجاد کند.

 

مقیمی درباره کاهش بدهی دولت به بانک‌ها پیشنهاد ‌داد : ‌دولت باید یک بازنگری بر روی بحث‌های مربوط به تخصیص بودجه در بخش‌های مختلف داشته باشد و این قطعاً یک مدیریت کارآمد نیاز دارد که لازمه آن برنامه‌ریزی است. تفکیک برنامه و اولویت برنامه‌بندی برنامه‌ها از موارد مهمی است که دولت می‌تواند با تغییر نگاه موجب تغییر جدیدی در عملکرد خود باشد.