با واگذاری شرکت به پیمانکار غیربومی مخالفیم

  نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی گفت: فروش شرکت کشت ‌و صنعت نیشکر هفت‌تپه به غیربومی برای ما قابل قبول نیست. سید‌راضی نوری در گفت‌وگو با خبرآنلاین توضیح ‌داد: شرکت کشت ‌و صنعت نیشکر هفت‌تپه به پیمانکاری از استان خرم‌‌آباد به فروش رسید و این موضوع برای ما بسیار سنگین و قابل قبول […]

 

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی گفت: فروش شرکت کشت ‌و صنعت نیشکر هفت‌تپه به غیربومی برای ما قابل قبول نیست.

سید‌راضی نوری در گفت‌وگو با خبرآنلاین توضیح ‌داد: شرکت کشت ‌و صنعت نیشکر هفت‌تپه به پیمانکاری از استان خرم‌‌آباد به فروش رسید و این موضوع برای ما بسیار سنگین و قابل قبول نیست.

وی افزود: مجموعه هفت‌تپه و کارخانه‌های آن برای شهرستان شوش اهمیت اقتصادی و حیاتی دارد.

نوری یادآورشد: در گذشته آمار کارکنان این شرکت بسیار بالا و مناسب بود اما رفته‌رفته به دلایل مختلف نیروهای این شرکت کم شد اما همچنان شمار کارکنان شرکت هفت‌تپه چشم‌گیر است به‌طوری که مثلا دو ماه تعلل در پرداخت حقوق به بازار شوش آسیب می‌زند.

نماینده مردم شوش در مجلس همچنین گفت: نمی‌شود مخالف اصل ۴۴ قانون شویم. اما می‌شد شرکت را به مجموعه‌ای قوی مثل بنیاد مستضعفان یا مجموعه سازمان تأمین‌اجتماعی که از نظر امنیت شغلی ضریب بالایی دارد سپرد. این اتفاق برای ما سنگینی می‌کند و قابل قبول نیست.

نوری گفت: باید مجموعه‌ای شرکت را اداره کند که شرایط امنیت شغلی بالا، اشتغال‌زایی را حفظ، شرایط جدید اشتغال و بازسازی و نوسازی جدید را بتواند ایجاد کند.

وی افزود: ما در گذشته تجربیات تلخی از کارخانه قند داشتیم که در گذشته واگذار شد و دیدیم وضعیت آن به کجا رسید.

نماینده مردم شوش در مجلس توضیح ‌داد: چرا نباید شرکت دست پیمانکاران شوشی باشد؟ با هر قیمتی که شده جلوی مسأله را می‌گیریم. از کارگران می‌‌خواهیم تنش به وجود نیاورند چرا که ما از مجرای قانون پیگیر هستیم.

 

نوری اظهار کرد: به پایتخت رفتم و پیگیر این مسأله در وزارت اقتصاد و دیگر سازمان‌های مربوطه هستم.