کسانی را انتخاب کنید که دغدغه‌شان رونق اقتصادی است

رییس‌جمهور گفت: در انتخابات ۷ اسفند کسانی را انتخاب کنید که دغدغه آن‌ها رونق اقتصادی است. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در گردهمایی «کارگران و آینده اقتصاد ایران» در مجموعه فرهنگی ورزشی شهید معتمدی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در روز ۷ اسفند، اظهار کرد: از همه […]

رییس‌جمهور گفت: در انتخابات ۷ اسفند کسانی را انتخاب کنید که دغدغه آن‌ها رونق اقتصادی است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در گردهمایی «کارگران و آینده اقتصاد ایران» در مجموعه فرهنگی ورزشی شهید معتمدی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در روز ۷ اسفند، اظهار کرد: از همه ملت ایران، کارگران عزیز، بانوان عزیز، مردان غیور، جوانان عزیز و روستاییان و شهریان می‌خواهم تا ۷ اسفند همراه هم پای صندوق آرا حاضر شویم تا کسانی را انتخاب کنیم که دغدغه آن‌ها رونق اقتصادی و اشتغال جوانان است.

وی ادامه داد: کسانی را انتخاب کنیم که در فکر صادرات و رشد صادرات غیرنفتی و به فکر رشد اقتصادی این کشور هستند و قدرت مبارزه با رکود را دارند. کسانی را انتخاب کنیم که به تعبیر رهبر معظم انقلاب دلبسته انقلاب‌اند، دلباخته ملت‌اند و از توطئه‌های دشمن آگاه هستند. ملت ما نخواهد گذاشت کلام مقام معظم رهبری روی زمین بماند و در کنار رهبری، دولت و مسؤولین در سال همدلی، همزبانی، همفکری و همکاری و انشاا… در سال هم‌رأیی همه با هم کنار صندوق آرا می‌رویم.

رییس‌جمهور در ادامه تأکید کرد: هر قدر اتحاد بین قوا بیش‌تر و فاصله‌ها کم‌تر باشد شرایط بهتری را برای پیشرفت کشور داریم. ما می‌خواهیم نمایندگانی را انتخاب کنیم که به تعبیر رهبر معظم انقلاب ریل‌گذار برای حرکت نظام به سمت پیشرفت و تعالی باشند. نمایندگانی که دغدغه آن‌ها منافع و مصالح ملی باشد.

وی با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: ما نمایندگانی را برای مجلس خبرگان رهبری انتخاب می‌کنیم که بتوانند در شرایط روز مبادا بهترین فرد را برای رهبری کشور و نظام برگزینند. رهبری که آن همه مسؤولیت سنگین برای ملت ایران و ملت اسلامی بر دوش دارد.

رییس دولت یازدهم همچنین بیان کرد: ما مردم ایران باید قدر این کشور، قدر نعمت‌های مادی، معنوی، امنیت کشور، وحدت، همدلی و انسجام را بدانیم. در این شرایط و فرصتی که به وجود آمده اگر همه تلاشمان را با امید به آینده به‌کار گیریم کشور را در مسیر تعالی و پیشرفت قرار خواهیم داد. هر آنچه تا به امروز به دست آمده با مشارکت، حمایت و حضور شما مردم بوده است. اگر مذاکره‌کنندگان شما به عنوان نمایندگان ملت ایران توانستند مقابل قدرت‌های بزرگ اهداف ملی را به تحقق برسانند به پشتوانه شما ملت غیور و حمایت رهبر معظم انقلاب بوده است.

روحانی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند که شما ملت صاحب این کشور هستید. دولت، نظام و جمهوری اسلامی از آن شماست و مجالس و دولت‌‌ها با رأی شما تشکیل شده و رهبری با رأی شما پرچم کشور را بر دوش گرفته است. ما نیازی به نصیحت هیچ غیرایرانی نداریم چون مردم ما آگاه و بیدارند و مصالح خود را به خوبی تشخیص می‌دهند و در میان کاندیداهایی که تأیید شده‌اند، بهترین‌‌ها و اصلح را برمی‌گزینند.

وی در ادامه عنوان کرد: مردم یا مستقیم کاندیدا‌ها را می‌شناسند یا با شناخت توسط شخصیت‌ها، احزاب و تشکل‌هایی که نسبت به آن‌ها اعتماد دارند پای صندوق‌‌ها می‌روند. از همه تقاضا می‌کنم ۷ اسفند روز نشاط باشد به خصوص در تهران که باید ۴۶ نام روی برگه رأی نوشته شود.

رییس‌جمهور در ادامه افزود: این اولین بار است که انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در یک روز برگزار می‌شود. پس زمان بیش‌تری می‌برد. به همین دلیل از شما می‌خواهم حوصله را از دست ندهید و با آرامش پای صندوق آرایتان را بنویسید. امیدوارم وزارت کشور و شورای نگهبان نیز زمان لازم را تا هر ساعتی که به طول بینجامد برای رأی مردم در نظر بگیرد.

رییس دولت تدبیر و امید همچنین گفت: بدانید همه چشم‌‌ها به ایران دوخته شده و همه قدرت‌‌ها به انتخابات ۷ اسفند نگاه می‌کنند. صف‌های طولانی‌تر و مشارکت گسترده‌تر پای صندوق رأی به حول و قوه الهی راه را برای جذب سرمایه، فعالیت و اشتغال فراهم خواهد کرد. امید ما به شما مردم، وحدت، انسجام ملی و اتحاد ملی است و انشاا… قرارمان جمعه پای صندوق آراء برای ساخت ایرانی آباد خواهد بود.

وی ادامه داد: از آغاز این دولت قرار ما بر این بود که دولت همه توان و تلاش خود را به‌کار گیرد تا تحریم‌های ظالمانه را از سر مردم‌بردارد، حقوق مسلم این ملت در صحنه جهانی به رسمیت شناخته شود، ایران‌هراسی تبدیل به ایران ستایی شود و چهره واقعی مردم ایران برای جهانیان روشن گردد. قرار ما این بود که دولت تلاش کند تا دروازه صادرات کالای ایرانی به روی جهانیان باز شود و امکانات مورد نیاز و مواد اولیه بدون پیچ و خم‌های نابه‌جای تحریم وارد کشور شود تا جنس ارزان‌تر و قابل رقابت با تولیدات جهانی در این کشور تولید شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با به فرجام رسیدن برجام در سایه حدود ۳۰ ماه تلاش و کوشش مذاکره‌کنندگان شجاع و سالم و توانمند ما در برابر قدرت‌های جهانی امروز راه برای فعالیت باز شده است آن‌چه در برجام انجام گرفت این بود که زمینه برای فعالیت هموار و دیوارهای نابه‌جا برداشته شود. امروز نوبت شماست. یعنی‌ روز کارگران عزیز و کارآفرینان و روزی است که باید همه دست به دست هم دهیم و گام دوم یعنی برجام دو را آغاز کنیم. کشور ما نیاز به رونق اقتصادی، آرامش، وحدت و انسجام بیش‌تردارد. همه باید برای اشتغال جوانانمان فعال شویم و نه تنها کارگر ما امنیت برای کار خود داشته باشد بلکه نسبت به اشتغال فرزندانش هم مطمئن باشد.

وی با بیان این‌که برای ایجاد رونق اقتصادی افزایش تولید و اتکا به صادرات غیرنفتی راهی جز کار، فعالیت، سرمایه‌گذاری، تکنولوژی و بهره‌وری وجود ندارد، افزود: باید فضا و فرصتی را ایجاد کنیم تا در این فرصت همه سرمایه مشغول فعالیت شود. چه سرمایه ایرانیان و چه سرمایه‌ی دیگران. باید سرمایه و تکنولوژی به این کشور بیاید تا فضای کار و فعالیت برای کارگر ایرانی مهیا شود.

روحانی در ادامه اضافه کرد: همه باید واقعیت شرایط امروز را به خوبی لمس کنند. تهدید‌ها به فرصت تبدیل شده است و آن‌هایی که به ناروا از نام ایران می‌ترسیدند و برای فاصله گرفتن از ایران و ایرانی مسابقه گذاشته بودند، امروز برای نزدیک‌تر شدن به ما مسابقه گذاشتند و برای ورود به ایران و حضور سرمایه‌شان در ایران و استفاده از متخصصین ایرانی و فعالیت و مشارکت با ایرانیان در زمینه تولید مسابقه گذاشتند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ما دیدیم که نفت بشکه‌ا‌ی ۱۴۷ دلار مشکل اشتغال و رفاه مردم را حل نکرد و اشتغالی برای مردم به وجود نیاورد. امروز دولت کشور را با نفت ۲۵ دلاری اداره می‌کند، اما در همین شرایط همه ملت با وحدت و اتحاد در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. ما می‌توانیم بدون اتکا به نفت و با اتکا به خودمان، تولید و صادرات کالای غیرنفتی به حول و قوه الهی کشور را اداره کنیم.

وی یادآور شد: ما در شرایط سخت اقتصادی و قیمت پایین نفت شرایط لازم را برای سلامت مردم در این کشور فراهم کردیم و نگذاشتیم خرج بیمارستان برای بیماران کمرشکن باشد. ما همه مردم نیازمند کشور را تحت پوش بیمه سلامت قراردادیم و ۱۱ میلیون نفر حاشیه نشین تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

 

وی افزود: در طول این سه سال و بودجه‌های این ۳ سال کاری کردیم که حقوق کارمندان و کارگران از مقدار تورم سالانه برای اولین بار بیش‌تر باشد. کاری کردیم که حقوق بازنشستگان کارگر ما حدود ۶۵ درصد در طول این ۳ سال افزایش یابد.