معاون نواک: ایران به جمع حامیان «فریز نفت» جهان بپیوندد

  معاون وزیر انرژی روسیه گفت: در حال حاضر مازاد عرضه جهانی نفت یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز است و در صورتی‌که که طرح «فریز تولید نفت» اجرا شود، این رقم به نصف کاهش می‌یابد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، «الکسی تکسلر» معاون وزیر انرژی روسیه گفت: در حال حاضر […]

 

معاون وزیر انرژی روسیه گفت: در حال حاضر مازاد عرضه جهانی نفت یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز است و در صورتی‌که که طرح «فریز تولید نفت» اجرا شود، این رقم به نصف کاهش می‌یابد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «الکسی تکسلر» معاون وزیر انرژی روسیه گفت: در حال حاضر مازاد عرضه جهانی نفت یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز است و در صورتی که طرح «فریز تولید نفت» (نگه داشتن سقف تولید به اندازه ماه ژانویه) اجرا شود، این رقم به نصف کاهش خواهد یافت.

همچنین این مقام روسی تصریح‌کرد: حتی اگر ایران هم به این طرح ورود پیدا نکند، باز هم با فریز نفتی عربستان سعودی، روسیه، قطر و ونزوئلا شاهد تأثیر آن بر روی بازار جهانی نفت خواهیم بود.

در همین حال، «تکسلر» به این نکته اشاره کرد که فکر می‌کنم ایران علاقه‌مند به پیوستن به این توافق باشد به دلیل این‌که پیامد آن قیمت بهتر نفت برای تهران خواهد بود.

همچنین معاون وزیر انرژی روسیه گفت: در سال‌جاری میلادی قصد داریم تولید نفت خود را ۱٫۵ درصد افزایش دهیم و قیمت ۳۵ تا ۴۰ دلار در هر بشکه می‌تواند صنعت نفت روسیه را به جلو پیش برد.

 

این در حالی است که وزیر خارجه عربستان چند روز پیش در اظهارت خود گفت: عربستان میلی به کاهش تولید نفت خود ندارد.