فرود نخستین ایرباس ۳۵۰ در فرودگاه مهرآباد

  نخستین فروند از مدل ایرباس‌های خریداری شده از سوی ایران در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست. به گزارش ایسنا، براساس توافق انجام گرفته میان ایران‌ایر و شرکت هواپیمایی ایرباس یک مدل ایرباس ۳۵۰ برای ارزیابی‌های ابتدایی و گسترش همکاری‌های دو طرف در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست. این ایرباس که بناست ۱۶ فروند از […]

 

نخستین فروند از مدل ایرباس‌های خریداری شده از سوی ایران در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست.

به گزارش ایسنا، براساس توافق انجام گرفته میان ایران‌ایر و شرکت هواپیمایی ایرباس یک مدل ایرباس ۳۵۰ برای ارزیابی‌های ابتدایی و گسترش همکاری‌های دو طرف در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست.

این ایرباس که بناست ۱۶ فروند از آن در آینده تحویل ایران شود هفته گذشته در نمایشگاه سنگاپور به نمایش گذاشته شده بود که با هماهنگی‌های انجام گرفته در مسیر بازگشت خود به فرانسه در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست.

بر اساس اطلاعات ارایه شده از سوی شرکت ایرباس، این هواپیما گنجایش ۴۴۰ مسافر در کلاس‌های پروازی متفاوت را دارد و از نظر برد پروازی می‌تواند مسافتی نزدیک به ۱۵ هزار کیلومتر را پرواز کند.

ایرباس ۳۵۰ که جدید‌ترین عضو هواپیماهای پهن‌پیکر تجاری در جهان به حساب می‌آید برای پروازهای میان مدت و طولانی مدت طراحی شده و در کنار طراحی مدرن در مصرف سوخت نیز صرفه‌جویی قابل توجهی به همراه می‌آورد.

در کنار آن کاهش هزینه‌ها، سهولت عملیات‌پروازی، آموزش و نگهداری این هواپیما نیز بخش دیگری از مزایای ارایه شده برای این مدل از هواپیماست.

ایرباس اعلام کرده این مدل از هواپیماهای مسافرتی در سه اندازه مختلف قابل عرضه است که در مدل‌های ایرباس ۱۰۰۰ ۳۵۰ و ۹۰۰۳۵۰ طراحی شده است.

در حال حاضر ایرباس ۷۷۷ فروند از این هواپیما را سفارش گرفته که شامل ۴۱ مشتری در جهان خواهد بود.

طبق این شرکت در حال حاضر ۱۵ فروند از ایرباس ۳۵۰ در اختیار ۴ ایرلاین بین‌المللی در حال استفاده است.

ایران از مدل ایرباس ۳۵۰، ۱۶ فروند سفارش داده که طبق توافقات صورت گرفته تا سال ۲۰۲۰ وارد کشور خواهند شد.

ورود نمادین نخستین ایرباس از مدل‌های خریداری شده از سوی ایران اولین هواپیمایی به حساب می‌آید که پس از لغو تحریم‌ها وارد ایران شده هرچند فرود امروز این هواپیما برای انجام آزمایش‌های فنی از سوی متخصصان ایران و همچنین رونمایی هواپیما برای رسانه‌ها بوده است، در آینده به شکل قطعی به ناوگان کشور اضافه خواهد شد.