علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بخش زیرساخت ایران هستیم

  عضو کابینه دولت ایتالیا از اشتیاق کشورش برای سرمایه‌گذاری در بخش زیرساخت، ناوگان و اپراتوری حمل و نقل دریایی ایران خبر داد و افزود: در سفر به تهران، نحوه همکاری و مشارکت شرکت‌های ایرانی و ایتالیایی برای ایجاد شرکت‌های چندملیتی و حضور در پروژه‌های عمرانی ایران بررسی شد. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از […]

 

عضو کابینه دولت ایتالیا از اشتیاق کشورش برای سرمایه‌گذاری در بخش زیرساخت، ناوگان و اپراتوری حمل و نقل دریایی ایران خبر داد و افزود: در سفر به تهران، نحوه همکاری و مشارکت شرکت‌های ایرانی و ایتالیایی برای ایجاد شرکت‌های چندملیتی و حضور در پروژه‌های عمرانی ایران بررسی شد.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از وزارت راه و شهرسازی؛ «گراتزیو دلریو» با اشاره به نتایج سفر هیأت اقتصادی و سرمایه‌گذاران ایتالیا به تهران گفت: در دیدار با مقام‌های وزارت راه و شهرسازی ایران، چگونگی همکاری دو کشور در زمینه‌های حمل و نقل اعم از ریلی، هوایی، دریایی و جاده‌ای بررسی شد.

وزیر امور زیرساخت‌ها و حمل و نقل ایتالیا افزود: در دیدار با مدیران و کارشناسان این وزارتخانه نیز درباره درآمد‌ها و سودی که شرکت‌های ایتالیایی از سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیربنایی راه و حمل و نقل ایران به دست می‌آورند، تبادل نظر شد.

وی ادامه داد: در نشست با نمایندگان اتاق بازرگانی و سندیکای شرکت‌های ساختمانی ایران نیز چگونگی مشارکت و همکاری شرکت‌های خصوصی ایرانی و ایتالیایی با یکدیگر و ایجاد شرکت‌های چندملیتی برای حضور در پروژه‌های عمرانی ایران بررسی شد.

عضو کابینه دولت ایتالیا با اشاره به استقبال ایتالیا از سرمایه‌گذاری در بخش حمل و نقل دریایی ایران گفت: در نشستی با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، روش‌های افزایش همکاری‌های دریایی دو کشور را مورد بررسی قراردادیم.

وی با استقبال از سرمایه‌گذاری در بندر شهیدرجایی به عنوان یک بندر مدرن با زیرساخت‌های عالی گفت: معتقدم این بندر می‌تواند نقش هاب (قطب) صادرات کالاهای ایتالیایی به خاورمیانه را ایفا کند؛ البته پروژه نوسازی فرودگاه‌های ایران به ویژه فرودگاه تبریز برای شرکت‌های ساختمانی ایتالیایی بسیار جذاب است.

اواسط بهمن ماه امسال، یک هیأت ۳۱۰ نفره ایتالیایی مشتمل بر ۱۹۷ شرکت فعال در زمینه‌های کشاورزی، حمل و نقل، نفت و گاز و زیرساخت، به تهران سفر کرد. سفر این هیأت دو هفته بعد از سفر هیأت ایرانی به ایتالیا، صورت گرفت.

 

با حضور هیأت ایتالیایی در تهران، همایش فعالان تجاری دو کشور برگزار و ۴ تفاهم‌نامه همکاری در بخش‌های راه‌آهن، خدمات پس از فروش، نفت و گاز و برگزاری نمایشگاه امضا شد.