درآمد‌های مالیاتی در سال ۹۵ ۱٫۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال خواهد شد

  رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده، از ابتدای ۱۳۹۵ مشوق‌های جدید مالیاتی برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به مورد اجرا گذاشته می‌شود و تسهیلات لازم به واحد‌های تولیدی تخصیص می‌یابد. به گزارش مناقصه‌مزایده، سیدکامل تقوی‌نژاد افزود: اعطای تسهیلات مالیاتی به واحدهای تولیدی و خدماتی با هدف افزایش اشتغال […]

 

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده، از ابتدای ۱۳۹۵ مشوق‌های جدید مالیاتی برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به مورد اجرا گذاشته می‌شود و تسهیلات لازم به واحد‌های تولیدی تخصیص می‌یابد.

به گزارش مناقصه‌مزایده، سیدکامل تقوی‌نژاد افزود: اعطای تسهیلات مالیاتی به واحدهای تولیدی و خدماتی با هدف افزایش اشتغال در اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم گنجانده شده است.

وی گفت: براساس اصلاحیه ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های مستقیم، تسهیلاتی در اصلاحیه مربوطه به منظور افزایش اشتغال در نظر گرفته شده است.

تقوی‌نژاد تصریح کرد: واحدهای تولیدی، معدنی و خدماتی که در زمان بهره‌برداری دارای بیش از ۵۰ نفر نیروی کار شاغل باشند، چنان‌چه در دوره معافیت، هر سال نیروی کار شاغل خود را نسبت به سال قبل حداقل ۵۰ درصد افزایش دهند، به ازای هر سال افزایش کارکنان، به دوره برخورداری مالیات با نرخ صفر، یک سال اضافه می‌شود.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد: تعداد نیروی کار شاغل و همچنین افزایش اشتغال نیروی کار در هر واحد با تأیید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارایه اسناد و مدارک مربوط به فهرست بیمه تأمین اجتماعی کارکنان محقق می‌شود.

وی افزود: کاهش نیروی کار از حداقل افزایش ۵۰ درصدی در سال بعد از استفاده از این مشوق، مالیات متعلق در سال کاهش مطالبه و وصول می‌شود، اما افرادی که بازنشسته، بازخرید و مستعفی می‌شوند، کاهش محسوب نمی‌شود.

تقوی نژاد خاطرنشان کرد: ارایه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی، شرط برخورداری از نرخ صفر و هرگونه معافیت یا مشوق مالیاتی است.

براساس بند «الف» تبصره ۹ لایحه بودجه ۱۳۹۴ کل کشور، سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (۵۲) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران برای سال ۱۳۹۴، مبلغ ۱۳۸٫۰۰۰٫۰۰۰ریال در سال تعیین شد و مازاد آن تا ۷ برابر به نرخ ۱۰ درصد و مازاد بر این نرخ ۲۰ درصد برای بخش خصوصی و دولتی و سایر دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (۵) قانون محاسبات عمومی کشور تعیین می‌شود.

بنابراین افرادی که درآمد ماهانه آن‌ها ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال (برابر با یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان باشد) از پرداخت مالیات معاف خواهند شد.

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت یازدهم به تازگی اعلام کرد: بر اساس لایحه بودجه سال آینده نرخ مالیات کارکنان دولت و کسبه افزایش نخواهد یافت، در عین حال میزان درآمدهای مالیاتی در سال ۹۵ نسبت به امسال ۱۴٫۴ درصد رشد خواهد داشت.

درآمد‌های مالیاتی در سال آینده به میزان یکهزار و ۱۰۰ هزار میلیارد ریال است، در حالی که این رقم در سال ۹۴ برابر با ۸۸۰ هزار میلیارد ریال مصوب شد و بنابراین میزان درآمدهای مالیاتی در سال آینده به میزان ۱۴٫۴ درصد نسبت به امسال رشد خواهد داشت.